Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odwiedziliśmy groby bliskich {◎ FOTOREPORTAŻ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Odwiedziliśmy groby bliskich {◎ FOTOREPORTAŻ}
03-11-2018 12:41   Janusz Ludwiczak
Dzień 1 listopada okazał się wyjątkowo spokojny dla kostrzyńskiej Policji. Nie doszło do żadnego wypadku, kolizji ani kradzieży. W czwartek opustoszały ulice w Kostrzynie, a całe życie miasta i wsi przeniosło się na cmentarze.

Słoneczna pogoda sprzyjała w czwartek odwiedzinom bliskich na cmentarzach. Najwięcej osób pojawiło się na nekropoliach podczas polowych mszy świętych i procesji. Nabożeństwo na kostrzyńskim cmentarzu zostało odprawione o godz. 13:30, pół godziny wcześniej w Siedlcu, w samo południe w Gułtowach i w Siekierkach. Jedynie po zakończonych nabożeństwach w pobliżu cmentarzy tworzyły się spore korki.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzono jedynie w rejonie cmentarza w Kostrzynie. I tak na drodze krajowej nr 92 jeszcze do niedzieli obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. W środę i czwartek dla ruchu kołowego zamknięta była ulica Cmentarna (od nekropolii do Okrężnej), a ulica Mickiewicza była jednokierunkowa od Rynku do skrzyżowania z ul. Okrężną.

Dzień 1 listopada okazał się wyjątkowo spokojny dla kostrzyńskiej Policji.

– Nie zgłoszono nam żadnej kolizji ani kradzieży na szkodę uczestników uroczystości w rejonie Cmentarza. Nie doszło do zakłócania porządku publicznego. Wśród kierujących samochodami widać było wzajemną życzliwość co bardzo pomogło w rozładowaniu drobnych korków na drodze – informuje asp. szt. Krzysztof Kliński, komendant Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Przed cmentarzem w Kostrzynie oraz w Siekierkach Wielkich członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań już po raz trzeci zorganizowali kwestę na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich. Zebrane środki zostaną przeznaczone na renowację zapomnianych mogił i miejsc pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W tym roku akcja jest szczególna ze względu na przypadającą 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Jak już informowaliśmy kostrzyński ratusz nie zdecydował się 1 listopada uruchomić ani jednego autobusu na cmentarze. Mimo iż przy niektórych cmentarzach znajdują się przystanki autobusowe to we Wszystkich Świętych na grób bliskich można było dojechać tylko autem lub dojść pieszo. Co ciekawe we Wrześni na cmentarz komunalny dojeżdżały bezpłatne autobusy i to na aż trzech liniach. Również w Poznaniu do największych nekropolii kursowały dodatkowe linie tramwajowe. W ten sposób miasta zachęcają mieszkańców do rezygnacji z podróży własnym autem, uniknięcia stania w korkach i martwienia się ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego. Więcej o tym w artykule: a cmentarz tylko autem lub pieszo.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

20:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Ostatnia nadzieja - Biuro Matrymonialne"
- koncert (transmisja internetowa na profilu MGOK)

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw koronawirusowi gdy już będzie dostępna szczepionka?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: