Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

10 mieszkańców przebywa w kwarantannie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
10 mieszkańców przebywa w kwarantannie
06-05-2020 00:08   Janusz Ludwiczak
Liczba osób przebywających w kwarantannie zmalała do 10. Niestety w sąsiedniej gminie Swarzędz stwierdzono szósty przypadek zakażenia koronawirusem.

– Na terenie gminy Kostrzyn zgodnie z zaleceniami i instruktarzem w związku z przekroczeniem granic, w kwarantannie domowej wg informacji posiadanych przez Komisariat Policji w Kostrzynie oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego przebywają 4 osoby. Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia. Dodatkowo 6 osób korzysta z aplikacji "Kwarantanna domowa" – poinformował w poniedziałek Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Oznacza to, że liczba osób przebywających w kwarantannie zmalała do 10. Nie ma w gminie Kostrzyn żadnego chorego na koronawirusa. Jak już informowaliśmy, 23 kwietnia wyzdrowiał mieszkaniec, który zakaził się koronawirusem wykonując swoje obowiązki służbowe i będąc w delegacji kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. Pierwszy jak do tej pory jedyny przypadek stwierdzono 10 kwietnia. Przez cały czas mężczyzna zakażony koronawirusem przebywał w kwarantannie, w swoim domu. Miał jedynie lekkie objawy grypy, gorączkę i kaszel. Nie wymagał hospitalizacji.

Szósty przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Swarzędzu. Wśród zakażonych mieszkańców przeważają pracownicy służby zdrowia.

– Obecnie jedna osoba przebywa w szpitalu, trzy pozostają w izolacji domowej, a dwie już wyzdrowiały. Z tego się bardzo cieszymy. Pozostały osobom, które są zakażone życzymy dużo zdrowia. Do tej pory odnotowano u nas 6 przypadków zachorowania z powodu koronawirusa, cztery przypadki dotyczą pracowników służby zdrowia – powiedział Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz.

W szpitalu przebywa również zakażony na koronawirusa mieszkaniec sąsiedniej gminy Pobiedziska.

Do tej pory w Wielkopolsce odnotowano 1598 przypadków zakażeń Covid-19, z czego 64 na terenie powiatu poznańskiego, a 99 w samym Poznaniu. Tylko we wtorek stwierdzono 70 nowych przypadków – głównie z powiatu gnieźnieńskiego, kaliskiego i pleszewskiego.

W wyniku zachorowań na koronawirusa zmarło w Wielkopolsce 96 osób.

Z choroby udał się wyleczyć 408 Wielkopolan, z czego 40 w powiecie poznańskim. Nadal w szpitalach przebywa 260 osób.

W skali Polski potwierdzono zakażenie u 14 431 osób. Zmarło 716 osób, a 4 280 wyleczono.

W wyniku zachorowań na COVID-19 na całym świecie potwierdzono 3 651 010 przypadków. Na koronawirusa zmarło ponad ćwierćmiliona osób (256 239), z czego najwięcej w USA – 70 847, w Wielkiej Brytanii – 29 502, we Włoszech – 29 315, w Hiszpanii – 25 613, we Francji – 25 534, w Belgii – 8 016, w Brazylii – 7 485, w Niemczech – 6 993, w Holandii – 5 185.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

paź

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Orlik Miłosław

14:00
Siedleczek
VI Różaniec do granic

04

paź

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Spotkanie autorskie z Marcinem Walczakiem
Recital muzyczny promujący książkę "Wiedźmin"

07

paź

11:00
Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Wiwat! - koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Siekieracy" z okazji Dnia Tańca Ludowego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych i referendum 15 października?

TAK wezmę udział w wyborach i referendum

TAK wezmę udział, ale tylko w wyborach

TAK wezmę udział tylko w referendum

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: