Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Gowarzewie powstanie kościół na terenie dawnego cmentarza - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Gowarzewie powstanie kościół na terenie dawnego cmentarza
01-05-2020 00:37   Janusz Ludwiczak
Kościół Świętego Stanisława Kostki w Gowarzewie chce wybudować tulecka parafia. Świątynia powstanie na terenie poewangelickiego cmentarza.

O planach budowy Parafia Narodzenia NMP w Tulcach poinformowała już w lutym.

– Kościół powstanie koło obecnie istniejącej kaplicy na gruncie parafii, który już jest otoczony płotem. Projekt jest bardzo optymalny na około 200 miejsc siedzących. Trwają prace nad projektem dlatego trudno mówić o metrażu. Kościół ma być filią naszego sanktuarium. Nie ma w planach na razie tworzenia nowej parafii. Gowarzewo to silnie rozwijająca się wieś naszej parafii. Chodzi o pewne wyjście z impasu maleńkiego kościoła w Tulcach, który ma zaledwie 280 m² powierzchni – wyjaśnia ks. Marcin Stanisławski, wikariusz Parafii Narodzenia NMP w Tulcach.

Gowarzewo to druga co do wielkości miejscowość w sąsiedniej gminie Kleszczewo. Bliskość Poznania powoduje, że podobnie jak Siekierki, mające 8,61 km² powierzchni Gowarzewo dynamicznie się rozbudowuje. W 2011 roku w Gowarzewie mieszkało 1025 osób. Sześć lat później liczba mieszkańców wzrosła do 1754. Według danych Urzędu Gminy Kleszczewo w Gowarzewo według stanu na połowę 2018 r. mieszkają 1885 osoby (z czego 1843 na pobyt stały, a 42 czasowo). W całej gminie Kleszczewo mieszka 8 014 osób.

– Obecnie plac budowy jest ogrodzony, stoi metalowy krzyż i czekamy... W Gowarzewie na miejscu budowy i na cmentarzu poewangelickim stoją wymowne banery z wizualizacją nowego kościoła – dodaje ks. Marian Libera, proboszcz tuleckiej parafii.

Jak już informowaliśmy również w Kostrzynie ma powstać nowy kościół. Więcej o tym w artykule: Ruszy budowa nowego kościoła w Kostrzynie. "Koszt budowy szacujemy na 3,5 mln zł".


R E K L A M A

Komentarze (2)

04-05-2020 16:27:09
Red
Mac może ten sam projektant robi je taśmowo ale serio mamtylko nadzieje ze beda wykorzystane będzie miał kto odprawiać msze (mało powołań) i kto uczestniczyć i utrzymać a swoją droga w Poznaniu jeden kosciol zamiast wyremontować na pare tygodni przed wpisaniem na listę zabytków wyburzono .
04-05-2020 14:45:15
Max
Coraz to bardziej kiczowate te kościoły projektują,ten za torami też dramatycznie słaby.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

mar

17:30
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Potyczki damsko-męskie
ze względu na pandemie wydarzenie będzie transmitowane na profilu FB MGOK

11

mar

16:30
Gmina Kostrzyn
XXXI sesja (zdalna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

20

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - Spartanie Opalenica
- 11. kolejka Unihokeja I ligi mężczyzn
ze względu na pandemię mecz odbędzie się bez udziału publiczności

03

kwi

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: