Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mikołaj Stasinski nowym radnym - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mikołaj Stasinski nowym radnym
26-04-2020 22:03   Janusz Ludwiczak
Mikołaj Stasinski z KWW Nowe Oblicze Gminy został wybrany na nowego radnego gminy Kostrzyn. W niedzielnych wyborach uzupełniających zdobył 132 głosy, czyli 77,65%. Elżbieta Kotarska uzyskała 23 głosy (13,53%). Jadwigę Balcerek z KWW Nasze Grunwaldzkie poparło 15 osób (8,82%). Frekwencja w niedzielnych wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn wyniosła 17,29%. W głosowaniu wzięło udział 170 osób spośród 983 uprawnionych do głosowania.

W niedzielę mieszkańcy kostrzyńskiego osiedla Grunwaldzkiego wybierali nowego radnego. Wybory uzupełniające odbywają się w związku z wygaśnięciem mandatu, po nagłej śmierci w styczniu radnego Tomasza Janiaka, wiceprzewodniczącego rady.

Wybory przeprowadzane zostały z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Każda osoba chcąca zagłosować musiała zdezynfekować ręce, założyć rękawiczki i maseczkę, by zasłonić usta i nos. Każdy głosujący otrzymywał jednorazowy długopis. W lokalu mogło przebywać maksymalnie 2 wyborców, a przed wejściem każdy miał mierzoną temperaturę. Również każdy z członków komisji wyposażony został w przyłbice, a stół, przy którym siedzi komisja zabezpieczony został plastikową ścianą.

Do południa w wyborach wzięło udział jedynie 50 osób (frekwencja wyniosła 5,09%). Popołudniu, po 9 godzinach głosowania (czyli do godz. 16:00) frekwencja wyniosła 11,90% - w głosowaniu wzięło udział 117 osób.

W sumie w niedzielnych wyborach wzięło udział 170 osób spośród 983 uprawnionych do głosowania, tym samym frekwencja wyniosła 17,29%.

Nowym radnym został wybrany Mikołaj Stasinski z KWW Nowe Oblicze Gminy, który uzyskał 77,65% głosów (132).

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które zdecydowały się oddać na mnie swój głos. Spotykając ludzi na ulicach widzę, że darzą mnie sympatią, kojarzą mnie z akcji strażackich, myślę, że dlatego ludzie postanowili mi zaufać.
– W radzie chciałbym, by w każdym sołectwie w gminie znajdowały się defibrylatory, przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Jeżeli chodzi o inwestycje to dużo da oddanie do użytku tunelu pod linią kolejową, ułatwi on komunikację z osiedlem Grunwaldzkim. W planach jest budowa kolejnych ulic.
– Nie rezygnuję z OSP. Będę działał dalej. To jest mój konik, moja pasja, lubię pomagać ludziom. Chcę się zajmować młodzieżą, prowadzić dalej młodzieżową grupę pożarniczą.
– Będę chciał dalej kontynuować działania śp. Tomka Janiaka
– mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Mikołaj Stasinki, nowowybrany radny gminy Kostrzyn.

Drugi wynik w wyborach osiągnęła niezależna kandydatka, Elżbieta Kotarska, którą poparło 13,53% wyborców (23 głosy).

– Na początku chciałabym pogratulować bardzo dobrego wyniku Mikołajowi Stasinskiemu. Jednak zbyt niska była frekwencja, ale nie ma się co dziwić. Wybory odbyły się w ciężkich czasach epidemii. I tak zdecydowało się zagłosować 170 osób. Jedyną szansą na to, by wybory się nie odbyły była rezygnacja wszystkich kandydatów, ale nie chciała się na to zgodzić druga kandydatka, miała oczywiście takie prawo. Ale też nie wiadomo co byłoby za sześć miesięcy, jaka będzie sytuacja z koronawirusem.
– Panu Mikołajowi życzę dotrzymania obietnic wyborczych. Chciałabym, by zostały spłacone zobowiązania. Mam nadzieję, że uda się wyremontować ulice: Witosa, Matejki czy Kwiatową, a po za kończeniu budowy tunelu i dróg dojazdowych nie zapomniano o naszym osiedlu. Jest jeszcze wiele do zrobienia
– powiedziała nam Elżbieta Kotarska, niezależna kandydatka do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Najmniejsze poparcie uzyskała Jadwiga Balcerek z KWW Nasze Grunwaldzkie, na którą zagłosowało 15 osób (8,82%).
– Chcę podziękować wszystkim osobom, które pracowały i zaangażowały się, by te wybory się odbyły. Dziękuje za poparcie i wsparcie od wielu osób z całej gminy. Życzę wszystkim pomyślności. Niestety już jesienią przekonamy się, jak cyniczne zabiegi były wykonywane podczas tej kampanii, by jak najdłużej utrzymać władzę bez kontroli. Tak, jak po ostatnich wyborach na własne oczy zobaczyliśmy zamknięte przejazdy kolejowe, które niby miały być zamknięte po zakończeniu inwestycji oraz wyższe rachunki za wodę, ścieki, odpady i podatki, nie mówiąc o zadłużeniu gminy. Dziękuję i wierzę, że nadejdzie czas prawdziwej demokracji w naszej gminie – komentuje wynik wyborów Jadwiga Balcerek, kandydatka KWW Nasze Grunwaldzkie.

Dodajmy, że na miesiąc przed wyborami postanowiliśmy zapytać wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn postanowiliśmy zapytać dlaczego startują w wyborach, jakie są najważniejsze problemy i sprawy do załatwienia w najbliższym czasie. 17 marca wysłaliśmy drogą e-mailową do wszystkich trzech kandydatów i ich komitetów wyborczych ankietę z zestawem 8 prostych pytań:

  1. Dlaczego zdecydował(a) się Pan(i) kandydować do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn?
  2. Dlaczego warto oddać właśnie na Panią/Pana głos?
  3. Co chce Pan(i) wnieść do kostrzyńskiego samorządu?
  4. Jakie Pani/Pana zdaniem są najważniejsze problemy osiedla Grunwaldzkiego i okolic?
  5. Rada Miejska Gminy Kostrzyn pełnić będzie kadencję do 2023 roku. Jakie 4 najważniejsze sprawy widzi Pan(i) do załatwienia w ciągu najbliższych czterech lat?
  6. Czy w Kostrzynie należy wprowadzić strefę płatnego parkowania?
  7. Jakie jest Pani/Pana zdanie na temat budowy tunelu?
  8. Jak ocenia Pan(i) dotychczasową pracę Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn i burmistrza?

W ten sposób kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się wśród Mieszkańców i Czytelników naszego portalu.

Odpowiedzi kandydatów znajdują się w artykule: Pytamy kandydatów do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn


Komentarze (48)

27-04-2020 23:43:06
Paweł
Jeśli zawinił projektant, to niech teraz pieniądze na zagęszczanie gruntu zapłaci. Burmistrz ma obowiązek te pieniądze wyegzekwować. No chyba, że to była jego decyzja.
27-04-2020 22:01:35
Tadziu
@Paweł to kogo wina gminy trzy projektanta
27-04-2020 21:36:25
Paweł
Tadziu., jak w filmie "Miś". Im większy miś tym więcej słomy wyleci. Podobno budowa od dawna stoi. Wykonawca z powodu wadliwego projektu ma gminę w szachu.
27-04-2020 21:25:03
Paweł
Red, wątpliwe, czy zobaczy. Kiedy podpisywał Porozumienie nie zauważył, że tam jest zapisane, że przejazdy będą zamknięte w połowie maja 2019. No chyba, że widział tylko przed wyborami mówił, że po zakończeniu inwestycji. Dopiero, gdy zamknęli przejazdy drogę objazdową ul.Wiosny Ludów budowali. Tak czyta duży druk, a co dopiero małe literki.
27-04-2020 21:00:35
sąmsiad
Mikołaj byłesz dobrym kandydatem na radnego i na ciebie zagłosowałem ,tylko mam jedną prośbe niebądz marionetką w gminie
27-04-2020 20:56:26
Natalia
Gratulacje i powodzenia
27-04-2020 20:50:14
Tadziu
Red dobra reklama to połowa sukcesu,mozna było zrobić stary projekt za mniejsza kase ,ale jak sie niebierze odpowiedzialnośći za wydatki to sie robi inaczej najwazniejsze zeby firmy wspólpracowały
27-04-2020 20:28:13
Red
Paweł może rząd który zapowiedział pomoc samorządom coś dołoży mam tylko nadzieje ze burmistrz zobaczy gwiazdkę i przeczyta tekst drobnym drukiem
27-04-2020 19:57:18
Red
Z tego co pamietam to w 2014 to także trzeci kandydat na burmistrza pan Rusin mówił tez o budowie tunelu. Chyba tez nie mówił o zamknięciu dwóch przejazdów? Władze rzucają chwytliwe hasła które lud kupi pózniej gdy przychodzi czas ich realizacji to jak w reklamie banku jest coś zaznaczone gwiazdka i małym drukiem
27-04-2020 18:52:55
Kasia
@toms właśnie dlatego że pracuje w pkp to wie że nie musiały zostać zamknięte.
27-04-2020 17:16:20
Paweł
Red w Kobylnicy zamkną 1 przejazd kolejowy. U nas zamknęli dwa przejazdy, bo taki był WNIOSEK burmistrza i takie porozumienie podpisał. Było mówione na sesji.
27-04-2020 16:18:03
Red
W Kobylnicy planują tunel tam ma budować powiat ma sie dołożyć gmaa Swarzedz iPKP Płk kosztować 40 mln wpuszczeni sobie Kobylnica tunel pod torami a wyjdą wam artykuły
27-04-2020 16:10:47
Marta
Czytając wypowiedź pani Jadwigi Balcerek, rozumiem że zabrakło jej tych dwóch głosów, których z mężem nie mogła na siebie oddać bo nie mieszka w tym okręgu... A nie czekajcie... Przecież to nie była różnica dwóch głosów, a 117 auć musi boleć i co widać po wypowiedzi kandydatki boli... Przykro.
27-04-2020 16:07:12
Robert
Kaśka znowu hejtujesz. Mówię ci ten napompowany miś wkrótce się posypie.
27-04-2020 16:04:02
Robert
Według uprawnionych przy urnie zabrakło 1000 osób. Chluby ten wynik nikomu nie przynosi.
27-04-2020 15:28:08
Marta
Czytając wypowiedź pani Jadwigi Balcerek, rozumiem że zabrakło jej tych dwóch głosów, których z mężem nie mogła na siebie oddać bo nie mieszka w tym okręgu... A nie czekajcie... Przecież to nie była różnica dwóch głosów, a 117 auć musi boleć i co widać po wypowiedzi kandydatki boli... Przykro.
27-04-2020 14:44:33
Robert
Parafrazując klasyka J-15 znowu nadaje haha
27-04-2020 14:39:27
Kaśka
@Renata. Znowu bredzisz o tym zicie. Nikt w te farmazony nie wierzy bo skąd miałabyś o tym pojęcia jak nigdy nic nie pomyślałaś z unijnych środków.
27-04-2020 14:37:20
Mikołaj
A jak już burmistrz z radą postanowili, że nie będą budować tunelu w ramach ZIT tylko za pieniądze gminne i PKP PLK to powinni przynajmniej złożyć WNIOSEK o zamknięcie tylko JEDNEGO przejazdu. Nie musieli tego misia tak pompować!
27-04-2020 14:09:31
Renata
Przecież te przejazdy nie musiały być zamknięte, gdyby burmistrz wykorzystał szansę i budował tunel za pieniądze unijne w ramach ZIT.
27-04-2020 13:52:27
Red
@toms także ze mamy susze krowy dają mało mleka świnie nie rosną kury nie chcą dawać jajek to wszystko wina burmistrza o tym zapomniałeś:-)
27-04-2020 13:33:44
toms
@Marek: Jasne koronawirus też wina burmistrza... Przejazdy i tak musiałby zostać zamknięte, dziwie się, że nie wie tego pani Jadwiga skoro pracuje w PKP PLK
27-04-2020 13:27:32
Marek
Zgadza się, po ostatnich wyborach burmistrz i rada podnieśli nam podatki. Poszli ostro w zadłużenie, poszły w górę grubo opłaty za ścieki u wodę. Zamknęli nam przejazdy. Teraz nastraszyli ludzi koronawirusem. Aż strach pomyśleć co dalej
27-04-2020 12:55:23
Olek
Piotr, brawo! Zatkało kakao.
27-04-2020 11:42:30
Piotr
Kaśka zajmij się pracą w urzędzie. Dosyć już bejtowałaś. Jak byś nie wiedziała to ten okręg liczy 1200 osób.
27-04-2020 11:05:09
Kaśka
O Pani przemówiła? Prawdziwa demokracja powiedziała Pani już trzeci raz NIE. A Pani cały czas obraża... teraz 155 osob, które nie zagłosowały na Panią. WSTYD!!!
27-04-2020 10:54:47
Barbaa
A mówili, że w niedzielę agitować nie wolno. A burmistrzowi i jego ekipie wolno?
27-04-2020 09:59:18
Red
Mi wystarczy jedna książka a jak ja czytam to sie zastanawiam czy o Iranie 1979 czy o Polsce i Kostrzynie 2020 polecam "Szachinszach" Ryszarda Kapuscinskiego niektóre fragmenty pasują jak ulał .
27-04-2020 08:32:21
Robert
Matysek może spać spokojnie! Tyle utrudnień na Grunwaldzkim, połowa ulic rozkopanych, dwa przejazdy zamknięte, same objazdy a NOG dostaje aż 91% (77.6% i 13.5%). Kolejną kadencję ma w kieszeni!!!
27-04-2020 08:12:40
Jan Maria
Słychać wycie... znakomicie.Zdzichu musiałeś naprawdę dużo książek przeczytać żeby napisać honor przez "ch".
27-04-2020 07:58:01
Kaśka
2 lata tej kadencji a cała koszczyńska opozycja to BŁĄD STATYSTYCZNY. Renata, Piotruś od bolącej nogi, Mecenas od spraw niepotrzebnych i kilka fejków z Siekierek. Tak się kończy słuchanie Stewardesy i Mariusza.
27-04-2020 00:39:12
Piotrek
No to teraz jak 200 osób było w takiej małej sali ślubnej w gminie to dzisiaj będzie wirus latał po urzędzie
27-04-2020 00:21:19
toms
15 głosów... tyle znaczy ekipa pani R. Ale możecie się wypowiadać pod wieloma nickami, tyle wam już zostało... 15 głosów... 8,82%. Rycząca krowa daje mało mleka...
27-04-2020 00:18:10
oś grunwaldzkie
jak sie ma haki na szefa w rekawie to tak sie dzieje
27-04-2020 00:13:56
Zdzichu
@ Gosia a może masz konkretny komentarz a nie twoje wyjąkane wypociny po takim czasie
27-04-2020 00:08:56
Gosia
@Zdzichu: honor pisze się przez samo h !
26-04-2020 23:48:21
mieszkaniec os. Grunwaldzkiego
Gratulacje dla wszystkich kandydatów, ale jeszcze większe dla tych 170 osób, które zdecydowały się wziąć udział w wyborach. Ale pani Jadwiga pokazała gdzie ma ludzi. Dlaczego nie potrafiła jako jedyna udzielić odpowiedzi???
26-04-2020 23:41:17
Mariola
No to Biskupski dopiął swego. Teraz to już będzie jak Kaczyński. Bierze wszystko. Układa sobie Kostrzyn tak jak mu się chce.
26-04-2020 23:37:07
Wicek
Darek a co ludzie mieli zrobić burmistrz krecił ze szybko bedzie zrobione a tu dziura i obligacje w ruch to dobry ekonomista
26-04-2020 23:23:57
Darek
W zasadzie to tej inwestycji nie muszą kończyć. Ludzie dali sobie zamknąć przejazdy to będą jeździć dookoła.
26-04-2020 23:12:15
Max
Gmina była nieczynna na kilka tygodni przed oficjalnym wprowadzeniem obostrzeń. Inne urzędy jeszcze przyjmowały, np. Swarzędz.
26-04-2020 23:02:28
H
Uważajcie bo Wam usuną te niepochlebne komentarze
26-04-2020 22:51:48
Petent
to jutro gmina nieczyna taki wynik szefa ,zastepcy ,przewodniczacego ,
26-04-2020 22:45:38
Zdzichu
Max rada zaslepiona i nastepny slepy w tej radzie bedzie najwazniejszy tysiak bez podatku a nie chonor i przysiega radnego
26-04-2020 22:36:46
Max
Szkoda, że ludzie nie wiedzą jak ważną kontrolną rolę pełni rada.
26-04-2020 22:24:28
Adam
Można też podać że radna KWW Nasze Grunwaldzkie zdobyła niecałe 1,5% od osób uprawnionych do głosowania. Nawet lepiej to wygląda.
26-04-2020 22:14:55
krystian
A moze by podać ze nowy radny zdobył 13,5 procent od osób uprawnionych do głosowania
26-04-2020 22:13:01
Jacek N
Pani Renato. Kolejny raz się Pani nie udało. Czy w czasie zarazy nie lepiej poświęcić czas mężowi, dzieciom, wnukom, przyjaciołom? Może warto coś wartościowego poczytać czy też obejrzeć dobry film ? Pozdrawiam. - uwaga : komentarz przeniesiono z innego wątku
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: