Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wysypisko przy Wizie wizytówką Kostrzyna - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wysypisko przy Wizie wizytówką Kostrzyna
25-04-2020 12:30   Janusz Ludwiczak
Porzucone opakowania po farbach, opony, tapczany, stare meble, a nawet brodzik, dziesiątki butelek, worków ze śmieciami i odpadami budowlanymi – taki widok mogą zaobserwować dziesiątki kierowców jadących drogą krajową nr 92 przez Kostrzyn.

Chodzi o teren przy dawnym salonie meblowym i sali bankietowej "Wiza". Nieruchomość przy ul. Krajowej 21 od kilku lat stoi pusta, jednak często podrzucane są tutaj śmieci. O sprawie już w marcu zaalarmował nas Czytelnik.

– Od dłuższego czasu widzę jak budynek był niszczony. W ostatnim czasie zrobiło się tam wysypisko śmieci. Ludzie po prostu wywożą tam ogrom odpadów. Sam salon meblowy jest w opłakanym stanie, zniszczony i uległ aktom wandalizmu, ale przestrzeń zieleni jest tam obecnie zagrożona – pisze do nas Andrzej Kleinert na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT.

Jak udało nam się dowiedzieć właścicielem działki jest spółka jawna, jednak nieruchomość objął komornik ze względu na długi podmiotu. W październiku 2018 r. odbyła się druga licytacja nieruchomości. Wartość działki o łącznej powierzchni 6385 metrów kwadratowych wraz z budynkiem o powierzchni 1990 m² została oszacowana na ponad 5,5 mln zł, jednak nie znalazł się chętny podmiot, który chciałby przejąć nieruchomość.

Problem wysypiska znany jest władzom gminy, jednak jest to nieruchomość prywatna.

– Kilkukrotnie nakazaliśmy właścicieli uporządkowanie terenu, jednak ten twierdzi, że nie ma pieniędzy, nie posprząta – wyjaśnia Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Sprawę przekazaliśmy kostrzyńskiej Policji.

Do tematu będziemy wracać.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Spalali w piecu palety, ramy okienne, a nawet podkłady kolejowe

ZOBACZ TAKŻE: Podjechał busem i wyrzucał śmieci w przydrożne krzaki. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (9)

30-04-2020 01:13:52
Miejscowy.
Komornik przejął(zabrał) tą nieruchomość to niech dopilnuje ,żeby WANDALE NIE DEWASTOWALI BUDYNKU I NIE WYRZUCALI OBOK ŚMIECI. PRZYPOMNĘ,że budynek przed przejęciem był doinwestowany po generalnym remoncie były w nim organizowane w eleganckim otoczeniu wystawne imprezy a teraz co z niego zostało.Jak można bezkarnie dopuścić do takich STRAT.Kto przejął tą nieruchomość? Dlaczego nie została sprzedana w stanie przed dewastacją.A może trzeba było pozwolić sprzedać to prawowitemu właścicielowi .np za 3,4 mln.Zamiast zmarnować obiekt.Teraz nie ma winnego.To była piękna Sala Bankietowa.
29-04-2020 23:20:59
Red
A taki Pan Komornik ile takich spraw ma jednocześnie ? Ciekawe kiedy ostatnio był na terenie posesji ?
29-04-2020 20:40:21
Skiba
Skoro Komornik zajął i dopuścił do takiej dewastacji obiektu wartego 5,5 milona złotych w dodatku do tego wyspiska śmieci to chyba Komornik powinien beknąć... Teraz kupi ten obiekt za grosze jakiś znajomy komornika, logicznie myśląc dlaczego właściciel ma to sprzątać skro Komornik trzyma łapę to niech pilnuje obiektu. Niestety w takim kraju żyjemy i większość firm tak się przejmuje za śmieszne pieniądze...
29-04-2020 20:22:34
Zenobiusz
Gmina nie ma obowiązku sprzątać po kimkolwiek.Co to jest za tok myślenia?Jeżeli byłym pracownikom to przeszkadza to nie widzę problemu.Zamawiać na swój koszt kontener i wywozić.
29-04-2020 20:12:17
Red
Nawet gdyby chciała posprzątać to chyba trzeba by było mieć zgodę komornika ?
29-04-2020 18:58:21
Wiśnia.
A tak Pani W. gorąco wspierała Pana Szymona.
29-04-2020 18:29:59
Gal
Dokladnie każdy zna sytulacje wiadomo że właściciel nie ma pieniędzy ale jak miał to płacili podatki i gmina tez na tym zyskała to jest tylko widok rozpaczy do czego można sie doprowadzić A nie jest to wielki problem dla gminy żeby to posprzątać. Jakby salon był otwarty i była by wyprzedaż to każdy by stał w kolejce
27-04-2020 22:26:07
zainteresowany
to kto jest włascicielem komornik trzy spółka bo jeszli komornik to niech posprzata
26-04-2020 22:01:10
Były pracownik
Panie burmistrzy a może by gmina zrobiła ukłon i posprzatała znacie jaka jest sytuacja firmy płaciła 30 lat podatki dla gminy i nie małe rodzina pracowała niebede wymieniał kto
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Kiermasz charytatywny dla Tomka Pawlika, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu
►więcej szczegółów
w godz. 9:30-13:00

10

gru

18:00
KOSTRZYN, Rynek
Uruchomienie lampek na choince i świątecznej iluminacji
Wizyta św. Mikołaja

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 15:00-19:00

SIEKIERKI, Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich ul. Karalusa 1
Kiermasz świąteczny
w godz. 16:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
KKP ma już 4 lata. Jak oceniasz kostrzyńską komunikację? ►więcej

Dobrze, nie mam zastrzeżeń

Tak sobie, autobusy muszą być dopasowane do odjazdów pociągów

Słabo, brakuje kursów wieczornych

Nie mam zdania, i tak jeżdżę autem


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: