Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ukradł alkohol za 2 tys. zł. Prowadził auto mając ponad 2 promile – KRONIKA POLICYJNA - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ukradł alkohol za 2 tys. zł. Prowadził auto mając ponad 2 promile – KRONIKA POLICYJNA
08-04-2020 07:10   Janusz Ludwiczak
Policjanci zatrzymali 32-latka, który kradł systematycznie alkohol w jednym z marketów w Kostrzynie. Straty oszacowano na prawie 2 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali również czterech kierowców, którzy prowadzili auto pod wpływem alkoholu, rekordzista miał ponad 2 promile. Udał się również zatrzymać trzy osoby podejrzane o kradzież rur aluminiowych z terenu budowy parafii w Kostrzynie – marcowa kronika policyjna.

Kradł alkohol
4 marca w jednym z marketów w Kostrzynie zatrzymany został 32-letni mieszkaniec Pobiedzisk, który dokonał kradzieży kilku sztuk butelek alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności policjantów na miejscu kradzieży wspólnie z pracownikami ochrony ustalono, że mężczyzna ten dokonywał systematycznie kradzieży alkoholu od ponad miesiąca. W chwili obecnej starty oszacowano na prawie 2 000 złotych. Ustalono także, że mężczyzna ten dokonywał kradzieży w jeszcze jednym markecie na terenie Kostrzyna. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów, wyjaśnił, ze do kradzieży zmusiła go trudna sytuacja materialna. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności sprawy.

Nietrzeźwy kierujący – rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu
W marcu na terenie miasta i gminy Kostrzyn ujawnionych zostało 4 kierowców, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne w jednym przypadku koparkę w stanie nietrzeźwości. Jest to znaczący wzrost zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w stosunku do miesiąca lutego czy stycznia 2020 roku.
Niechlubnym rekordzista był kierujący Peugeotem , który zatrzymany został w dniu 21 marca z wynikiem ponad 2 promili alkoholu we krwi. W tym miejscu zaznaczamy, że pomimo stanu epidemii w którym się znajdujemy nie sprawia jednak, że policjanci nie pełnią codziennej służby. Nadal realizujemy swoje zadania a osoby, które naruszają prawo muszą liczyć się z konsekwencjami.

Ustalono sprawców kradzieży z terenu parafii
W dniu 23 marca w wyniku zgłoszenia kradzieży rur aluminiowych z terenu parafii w Kostrzynie ustalono i zatrzymano 3 osoby podejrzane o przedmiotową kradzież. Ustalono także, że skradzione mienie zostało oddane do punktu skupu złomu i zniszczone.

Prowadził auto pomimo sądowego zakazu
W dniu 25 marca na ul. Wrzesińskiej w Kostrzynie zatrzymany został 33-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kostrzyn, który prowadził samochód marki Ford pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego przez Sąd Rejonowy we Wrześni.

Pożar samochodu
W dniu 11 marca w Kostrzynie na ul. Prądzyńskiego spaleniu uległ samochód osobowy marki BMW o wartości 40 000 złotych. W wyniku przeprowadzonych czynności z udziałem biegłego z dziedziny pożarnictwa ustalono, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Uwaga na oszustów!
Po raz kolejny funkcjonariusze z KP w Kostrzynie zostali powiadomieniu o oszustwie za pomocą popularnego komunikatora społecznościowego. Oszustwo polega na wyłudzeniu kodu do płatności przez telefon i okradzenia konta osoby oszukanej. Po raz kolejny przestrzegamy – jeżeli otrzymasz prośbę o pożyczkę nie działaj pochopnie. Taką prośbę można w łatwy sposób zweryfikować, wystarczy zadzwonić do osoby, która prosi nas o pomoc.
Przestrzegamy także przed oszustami, którzy wykorzystując aktualną sytuacje w kraju i na świecie oferują do sprzedaży amulety, cudowne środki, które mają nas uchronić przed zarażeniem koronawirusem czy tez spowodować cudowne uzdrowienie. Nie wpuszczajmy tez takich osób do domu, informujmy policję o takich przypadkach.

Policjanci sprawdzają osoby przebywające na kwarantannie
Policjanci w całym kraju wspierają służby sanitarne w walce z koronawirusem. Przynajmniej raz na dobę a w konkretnych przypadkach częściej policjanci kontaktują się z osobami objętymi kwarantanną i sprawdzają czy nie potrzebują pomocy. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami na kwarantannie, nie wchodzą do domów i mieszkań, kontaktują się z nimi telefonicznie, oraz z odległości potwierdzają ich obecność. W dniu 28 – 29 marca policjanci z komisariatu w Kostrzynie w trakcie kontroli mężczyzny, który miał przebywać na kwarantannie, nie zastali go. W powyższej sprawie prowadzone jest postępowanie mające wyjaśnić z jakiego powodu mężczyzna opuścił miejsce kwarantanny.

asp.szt. Piotr Kubicz
Zespół Kryminalny
Komisariat Policji w Kostrzynie


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: