Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Komisarz wyborczy uzupełnił składy komisji. Czy zatem 19 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Komisarz wyborczy uzupełnił składy komisji. Czy zatem 19 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające?
07-04-2020 01:18   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu kilkoro członków komisji wyborczej złożyło rezygnację w obawie o swój stan zdrowia i zagrożenie życia ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa. Komisarz wyborczy uzupełnił składy Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie. Na tę chwilę wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn odbędą się 19 kwietnia, chyba, że przedłużony zostanie stan epidemii.

Wracamy do tematu wyborów uzupełniających na radnego gminy Kostrzyn. Jak już informowaliśmy w miniony poniedziałek 13 osób złożyło rezygnację z prac w poszczególnych komisjach wyborczych. I tak "ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa COVID-19 w Polsce, w obawie o swój stan zdrowia i zagrożenie życia" rezygnację złożyło w sumie 7 członków Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8, która ma przeprowadzić głosowanie. Ponadto zrezygnowało 6 członków Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie, która zatwierdza głosowanie. Rezygnację złożyli członkowie komisji zgłoszeni przez dwa komitety wyborcze: KWW Elżbiety Kotarskiej oraz KWW Nowe Oblicze Gminy.

– Rzeczywiście sytuacja jest skomplikowana. Część członków zarówno obwodowej komisji wyborczej, która przeprowadza głosowanie, jak i terytorialnej komisji wyborczej, czyli tej, która zatwierdza głosowanie złożyło rezygnację. W takiej sytuacji bez względu na to czy mamy epidemię koronawirusa inne komitety wyborcze mają prawo zgłosić swoich kandydatów do terytorialnej oraz do obwodowej komisji wyborczej. Ponadto może zgłosić się każdy obywatel. Zgodnie z kodeksem wyborczym możliwa jest zmiana składu członków komisji aż do dnia wyborów – mówił nam Krzysztof Józefowicz, Komisarz Wyborczy I w Poznaniu.

Wczoraj komisarz wyborczy poinformował o uzupełnianiu składu Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie powołanej w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn zarządzonych na dzień 19 kwietnia 2020 r. Skład Miejskiej Komisji Wyborczej został uzupełniony o 6 nowych członków komisji, które zostały zgłoszone na własny wniosek.

Oznacza to, że na tę chwilę wybory odbędą się w przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, chyba, że stan epidemii zostanie przedłużony (póki co obowiązuje do 11 kwietnia). W takim przypadku wojewoda powinien przesunać wybory na najbliższy termin po zniesieniu stanu epidemii.

Taka sytuacja miała miejsce w kilku gminach w kraju. W związku z zagrożeniem koronawirusem i obowiązującym stanem epidemi wybory do Rady Gminy Maciejowice i Rady Gminy Zielonka (woj. mazowieckie) oraz do Rady Gminy Wielowieś (śląskie), a także do Rady Gminy Niedźwiedź oraz do Rady Gminy Biały Dunajec w Małopolsce zostały przełożone na 19 kwietnia. Pierwotnie miały odbyć się 29 marca bądź 5 kwietnia.

Były również sytuacje, że sami kandydaci zrezygnowali ze startu w wyborach. 29 marca nie odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Obie kandydatki zrezygnowały, wybory zostały odwołane.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: