Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już tylko 9 osób przebywa w kwarantannie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Już tylko 9 osób przebywa w kwarantannie
07-04-2020 00:46   Janusz Ludwiczak
Liczba mieszkańców objętych kwarantanną zmniejszyła się do 9. W gminie Kostrzyn nie stwierdzono do tej pory przypadku zakażenia koronawirusem.

– Na 6 kwietnia na godz. 21:00 na terenie gminy Kostrzyn zgodnie z zaleceniami i instruktarzem w związku z przekroczeniem granic, w kwarantannie domowej przebywa 9 osób (8 adresów). Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia. W ostatnich dniach kolejni Mieszkańcy naszej gminy zakończyli dwutygodniowy okres kwarantanny w związku z powrotem z zagranicy. Dziękuję im za odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń odbycia kwarantanny w miejscu pobytu. Słowa uznania należą się również rodzinom tych osób za pomoc i wsparcie – poinformował w poniedziałek wieczorem Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Tym samym zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie domowej. Najwięcej osób w gminie – 24 było objętych kwarantanną w ostatnim tygodniu marca.

Wszystkie osoby przebywają na kwarantannie w związku z powrotem z zagranicy. Muszą przez 14 dni przebywać w miejscu zamieszkania, którego nie mogą opuszczać. Jeżeli osoby objęte kwarantanną opuszczą swój dom grozi im kara w wysokości 30 tys. zł. Osoby, objęte kwarantanną sprawdza policja. Kwarantanna polega na odosobnieniu osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie w celu zapobiegania szerzenia się chorób zakaźnych.

Według stanu na dzień 6 kwietnia na terenie gminy Kostrzyn kwarantanną objęto 9 osób (8 adresów). W sąsiednich gminach:
• Pobiedziska – 32 osób. 3 osoby wróciły z zagranicy, 12 osób zakończyło kwarantannę, 5 osób zostało ukaranych za nieprzestrzeganie zakazów przemieszczania się. Stwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem.
• Swarzędz – 84 osób (40 adresów). Stwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem.

W gminie Kostrzyn na szczęście nadal nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

W kraju koronawirusem zarażonych jest 4413 osób. Zmarło 107 osób. W poniedziałek stwierdzono 311 nowych przypadków zakażenia.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 327 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego tylko w poniedziałek 54 nowych przypadków. Zmarło 15 osób. W naszym regionie z choroby wyleczono 5 osób.

Według danych światowej organizacji zdrowia WHO w wyniku zachorowań na koronowirusa COVID-19 na całym świecie potwierdzono do tej pory ponad milion przypadków zachorowań (1 345 048). Zmarło ponad 74,5 tys. osób (74 565) – najwięcej we Włoszech (aż 16 523 osób), w Hiszpanii (13 341), we Francji (8 911), w Wielkiej Brytanii (5 373). Z choroby wyleczono 276 515 osób, z czego 162 w Polsce.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

cze

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach prezydenckich?

TAK - zagłosuję tradycyjnie w lokalu

TAK - zagłosuję korespondencyjnie

NIE - nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: