Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już 24 mieszkańców zostało objętych kwarantanną - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Już 24 mieszkańców zostało objętych kwarantanną
26-03-2020 00:38   Janusz Ludwiczak
Liczba mieszkańców objętych kwarantanną wzrosła do 24. Są to jednak osoby, które wróciły z zagranicy. W Pobiedziskach stwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem.

– Na 25 marca godz. 20.00 na terenie gminy Kostrzyn zgodnie z zaleceniami i instruktarzem w związku z przekroczeniem granic, w kwarantannie domowej przebywają 24 osoby (14 adresów). Komisariat Policji w Kostrzynie i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego są z nimi stałym kontakcie. Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia. Wszyscy otrzymują pomoc od swoich rodzin – poinformował w środę wieczorem Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Wszystkie osoby przebywają na kwarantannie w związku z powrotem z zagranicy. Muszą przez 14 dni przebywać w miejscu zamieszkania, którego nie mogą opuszczać. Jeżeli osoby objęte kwarantanną opuszczą swój dom grozi im kara w wysokości 30 tys. zł. Osoby, objęte kwarantanną sprawdza policja. Kwarantanna polega na odosobnieniu osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie w celu zapobiegania szerzenia się chorób zakaźnych.

Na terenie gminy Kostrzyn kwarantanną objęto 24 osoby (14 adresów). W sąsiednich gminach:
• Kleszczewo – 7 osób (7 adresów)
• Pobiedziska – 37 osób (z czego 31 osób po powrocie z zagranicy, a 6 w kwarantannie dobrowolnej)
• Swarzędz – 89 osób (55 adresów).

W gminie Kostrzyn na szczęście nadal nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

– Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Komisariat Policji w Kostrzynie nie otrzymały żadnych niepokojących sygnałów od Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu. Zespoły Opieki Zdrowotnej w gminie Kostrzyn, jednostki OSP, Komisariat Policji w Kostrzynie nie prowadziły dotychczas działań związanych z podejrzeniem lub objawami koronawirusa na terenie gminy Kostrzyn. Na terenie gminy Kostrzyn żadna osoba i żadne miejsce nie jest objęte kwarantanną wg decyzji administracyjnej Sanepidu – informuje burmistrz Szymon Matysek.

Z kolei w gminie Pobiedziska są dwa przypadki zakażenia koronawirusem, o czym w niedzielę wieczorem poinformował burmistrz Ireneusz Antkowiak.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła już tysiąc przypadków (odnotowano już 1051 zachorowań). Zmarło 14 osób.

Według danych ze środowego wieczora w Wielkopolsce odnotowano 59 przypadków zakażenia koronawirusem. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest 4242 osób, hospitalizowane są 74 osoby, a 5722 osób poddano kwarantannie.

Według danych światowej organizacji zdrowia WHO, w wyniku zachorowań na koronowirusa COVID-19 na całym świecie potwierdzono do tej pory 467 594 przypadków, z czego zmarło już 21 181 osób (najwięcej we Włoszech – 7 503 osoby, w Hiszpanii – 3 647, w Chinach – 3 163, Iranie – 2 077, Francji – 1 331, w Wielkiej Brytanii – 465, w Holandii – 356, a w Niemczech – 206).

Są również dobre wiadomości. Z choroby wyleczono już 113 770 osób, z czego siedem osób w Polsce.


Fot: Policja dolnośląska

Komentarze (2)

26-03-2020 14:54:01
Ja
My, jako sąsiedzi wiemy, kto odbywa kwarantannę. Nie pozwólmy tym ludziom na wychodzenie z domu. Pomóżmy, jeśli tej pomocy potrzebują, ale też reagujmy, kiedy łamiąc przepisy narażają nas wszystkich na niebezpieczeństwo.
26-03-2020 06:35:40
Policaje
No to jak zawsze, z niecierpliwieniem czekamy na zgłoszenia od sąsiadów.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

maj

Kostrzyn
8. Kurdeszowa (Za)Dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy KostrzynODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

cze

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się kryzysu gospodarczego po koronawirusie?

Zdecydowanie tak

Trochę, ale jakoś to będzie

Raczej nie, poradzimy sobie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: