Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już 24 mieszkańców zostało objętych kwarantanną - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Już 24 mieszkańców zostało objętych kwarantanną
26-03-2020 00:38   Janusz Ludwiczak
Liczba mieszkańców objętych kwarantanną wzrosła do 24. Są to jednak osoby, które wróciły z zagranicy. W Pobiedziskach stwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem.

– Na 25 marca godz. 20.00 na terenie gminy Kostrzyn zgodnie z zaleceniami i instruktarzem w związku z przekroczeniem granic, w kwarantannie domowej przebywają 24 osoby (14 adresów). Komisariat Policji w Kostrzynie i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego są z nimi stałym kontakcie. Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia. Wszyscy otrzymują pomoc od swoich rodzin – poinformował w środę wieczorem Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Wszystkie osoby przebywają na kwarantannie w związku z powrotem z zagranicy. Muszą przez 14 dni przebywać w miejscu zamieszkania, którego nie mogą opuszczać. Jeżeli osoby objęte kwarantanną opuszczą swój dom grozi im kara w wysokości 30 tys. zł. Osoby, objęte kwarantanną sprawdza policja. Kwarantanna polega na odosobnieniu osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie w celu zapobiegania szerzenia się chorób zakaźnych.

Na terenie gminy Kostrzyn kwarantanną objęto 24 osoby (14 adresów). W sąsiednich gminach:
• Kleszczewo – 7 osób (7 adresów)
• Pobiedziska – 37 osób (z czego 31 osób po powrocie z zagranicy, a 6 w kwarantannie dobrowolnej)
• Swarzędz – 89 osób (55 adresów).

W gminie Kostrzyn na szczęście nadal nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

– Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Komisariat Policji w Kostrzynie nie otrzymały żadnych niepokojących sygnałów od Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu. Zespoły Opieki Zdrowotnej w gminie Kostrzyn, jednostki OSP, Komisariat Policji w Kostrzynie nie prowadziły dotychczas działań związanych z podejrzeniem lub objawami koronawirusa na terenie gminy Kostrzyn. Na terenie gminy Kostrzyn żadna osoba i żadne miejsce nie jest objęte kwarantanną wg decyzji administracyjnej Sanepidu – informuje burmistrz Szymon Matysek.

Z kolei w gminie Pobiedziska są dwa przypadki zakażenia koronawirusem, o czym w niedzielę wieczorem poinformował burmistrz Ireneusz Antkowiak.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła już tysiąc przypadków (odnotowano już 1051 zachorowań). Zmarło 14 osób.

Według danych ze środowego wieczora w Wielkopolsce odnotowano 59 przypadków zakażenia koronawirusem. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest 4242 osób, hospitalizowane są 74 osoby, a 5722 osób poddano kwarantannie.

Według danych światowej organizacji zdrowia WHO, w wyniku zachorowań na koronowirusa COVID-19 na całym świecie potwierdzono do tej pory 467 594 przypadków, z czego zmarło już 21 181 osób (najwięcej we Włoszech – 7 503 osoby, w Hiszpanii – 3 647, w Chinach – 3 163, Iranie – 2 077, Francji – 1 331, w Wielkiej Brytanii – 465, w Holandii – 356, a w Niemczech – 206).

Są również dobre wiadomości. Z choroby wyleczono już 113 770 osób, z czego siedem osób w Polsce.


Fot: Policja dolnośląska

Komentarze (2)

26-03-2020 14:54:01
Ja
My, jako sąsiedzi wiemy, kto odbywa kwarantannę. Nie pozwólmy tym ludziom na wychodzenie z domu. Pomóżmy, jeśli tej pomocy potrzebują, ale też reagujmy, kiedy łamiąc przepisy narażają nas wszystkich na niebezpieczeństwo.
26-03-2020 06:35:40
Policaje
No to jak zawsze, z niecierpliwieniem czekamy na zgłoszenia od sąsiadów.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

do 29-05-2022
KOSTRZYN, Plac Kurdeszowy (polana przy ul. Estkowskiego)
42. Kurdesz Kasztelański

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Finału Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Dwójek Dziewcząt

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

29

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogoń Książ Wielkopolski

18:00
Kostrzyn
X Kurdeszowa (Za)dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: