Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

17 osób objęto kwarantanną. Swarzędz odwołuje imprezy, w Pobiedziskach 2 zarażony koronawirusem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
17 osób objęto kwarantanną. Swarzędz odwołuje imprezy, w Pobiedziskach 2 zarażony koronawirusem
24-03-2020 00:42   Janusz Ludwiczak
W gminie Kostrzyn na szczęście nadal nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa, jednak 17 mieszkańcow objętych jest kwarantanną domową w związku z powrotem z zagranicy. W Pobiedziskach jest drugi przypadek zakażenia koronawirusem. Z kolei burmistrz gminy Swarzędz podjął decyzję o odwołaniu do końca czerwca wszystkich imprez kulturalnych, artystycznych i sportowych.

Jak poinformował burmistrz Szymon Matysek w gminie Kostrzyn na szczęście nadal nie odnotowano żadnego zakażenia koronawirusem. Natomiast 17 mieszkańców objętych jest kwarantanną domową. Są to osoby, które wróciły z zagranicy.

– Na 23 marca godz. 20.30 na terenie gminy Kostrzyn zgodnie z zaleceniami i instruktarzem w związku z przekroczeniem granic, w kwarantannie domowej przebywa 17 osób (9 adresów). Komisariat Policji w Kostrzynie i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego są z nimi stałym kontakcie. Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia. Wszyscy otrzymują pomoc od swoich rodzin – poinformował w poniedziałek wieczorem Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Wszystkie osoby przebywają na kwarantannie w związku z powrotem z zagranicy. Muszą przez 14 dni przebywać w miejscu zamieszkania, którego nie mogą opuszczać. Jeżeli osoby objęte kwarantanną opuszczą swój dom grozi im kara w wysokości 30 tys. zł. Osoby, objęte kwarantanną sprawdza policja. Kwarantanna polega na odosobnieniu osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie w celu zapobiegania szerzenia się chorób zakaźnych.

Na terenie gminy Kostrzyn kwarantanną objętych jest 17 osób (9 adresów), w sąsiedniej gminie Kleszczewo: 12 osób (5 adresów), w gminie Pobiedziska: 37 osób (z czego 31 osób po powrocie z zagranicy, a 6 w kwarantannie dobrowolnej), zaś w gminie Swarzędz: 71 osób (39 adresów).

W gminie Pobiedziska stwierdzono drugi przypadek zakażenia koronawirusem, o czym w niedzielę wieczorem poinformował burmistrz Ireneusz Antkowiak.

Jest 2 przypadek śmiertelny na koronawirusa w Wielkopolsce.

– Z przykrością informujemy, że w niedzielę rano w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci – poinformował Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Według danych z poniedziałku w Wielkopolsce 43 osoby zostały zakażone koronawirusem. Objętych nadzorem epidemiologicznym są 3243 osoby, hospitalizowane są 63 osoby, a 3971 osób poddano kwarantannie.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia łącznie potwierdzono wystąpienie koronawirusa u 749 osób na terenie Polski, z czego 8 osób zmarło.

Według danych światowej organizacji zdrowia WHO, w wyniku zachorowań na koronowirusa COVID-19 na całym świecie potwierdzono do tej pory 372 756 przypadków. W wyniku infekcji zmarło 16 314 osób. Z choroby wyleczono 98 840 osób.

Są również dobre wiadomości. Odnotowano ponad 95 tys. przypadków wyzdrowień. Maleje również liczba przypadków zachorowań w Chinach. W piątek oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze opuścił tzw. pacjent "zero", czyli pierwsza osoba zakażona koronawirusem w Polsce. 66-letni mężczyzna spędził w szpitalu dwa tygodnie.


Burmistrz gminy Swarzędz podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez kulturalno-sportowych organizowanych lub organizowanych przez samorząd.

– Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich. Będziemy musieli zrezygnować z Józefinek, Dni Swarzędza. Środki finansowe będziemy potrzebować na zupełnie inne zadania. Czeka nas zmiana budżetu. Spadną nam dochody, będziemy mieć zupełnie inne wydatki – poinformował w Telewizji STK Marian Szkudlarek, burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

– Będziemy chcieli zadbać o naszych mieszkańców - podatników, którzy przeżywają ciężkie chwile. Swarzędzki samorząd będzie chciał wyjść na przeciw potrzebom i oczekiwaniom małych i średnich firm, które też zostały dotknięte tą pandemią koronawirusa – dodaje Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.


Komentarze (4)

25-03-2020 23:28:54
Kostrzynski Pyra
Przeżyłem Stan Wojenny przeżyłem Czarnobyl mam nadzieje ze przeżyje koronawirusa ale kto by przypuszczał ze syn szefa Solidarności Walczącej wprowadzi obostrzenia takie prawie jak w grudniu 1981 mówią ze historia lubi sie powtarzać chichot histori .
24-03-2020 11:55:54
Red
Przecież Burmistrz przysyła smsa o ilości osób na kwarantannie i nie stwierdzono w gminie koronawirusa. Każda smierć to tragedia a tu nawet pożegnać sie nie mozna .Nawet msza pogrzebowa z ograniczeniami a i stupy nie idzie zorganizować.wiem leczenie "zwykłego" u osób starszych jest ciężkie niestety w szpitalu tez mozna sie zarazić tym paskudztwem.
24-03-2020 11:17:09
Pyt
Ilu mieszkańców z Gminy Kostrzyn miało wykonywane testy na COVID-19 ? Czy ktoś posiada takie dane ?
24-03-2020 08:13:27
.
Ktoś mi mówił, że do samorządów trafiło pismo (mail?) zakazujące informowania o liczbie zarażonych, które to informowanie jest ponoć jedynie w gestii GIS. Pewnie to kolejny fake, skoro redaktor uzyskał jednak takie informacje. ----- Przerażają mnie komunikaty bagatelizujące śmierć zarażonych. „W stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami” - zdaje się sugerować, że ten banał śmierci spowodowanej COVID-19 nas nie dotyczy. Tyle, że stan ciężki poprzedzał stan lekki i że współistniejąca choroba to mogła być nawet otyłość, nadciśnienie, astma. ----- Postanowiłem przypomnieć sobie, a jakże, „Dżumę” Camusa. Jest tam opisany podobny mechanizm wyparcia. 70 lat i nic się nie zmieniło….
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Płomień Połajewo

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: