Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 80 psów trafiło do skałowskiego schroniska – właścicielka trzymała je w tragicznych warunkach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ponad 80 psów trafiło do skałowskiego schroniska – właścicielka trzymała je w tragicznych warunkach
08-03-2020 00:39   Janusz Ludwiczak
Były przechowywane w nieodpowiednich warunkach, przy niekontrolowanym rozrodzie i to na dodatek na jednej posesji. Do schroniska w Skałowie trafiło ponad 80 psów, które przechowywała właścicielka nieruchomości w Kicinie w gminie Czerwonak.

W ubiegłym tygodniu, przez ponad 13 godzin funkcjonariusze Straży Gminnej w Czerwonaku w asyście Policji, inspekcji weterynaryjnej przewozili ponad 80 psów z posesji w Kicinie w gminie Czerwonak do schroniska w Skałowie. Przeszukania posesji dokonano na wniosek prokuratury. Czworonogi były przechowywane w nieodpowiednich warunkach.

– Zwierzęta były przetrzymywane w fatalnych warunkach. Policjanci byli ubrani w kombinezony ze względu na trudne warunki, w jakich musieli pracować. Było tam po prostu bardzo brudno – powiedział podkom. Maciej Święcichowski, rzecznik prasowy wielkopolskiej Policji.

– Na posesji znajdowało się ponad 80 psów. Tak liczna grupa zwierząt emitowała fetor i hałas. To było uciążliwe dla sąsiadów. Działania, które rozpoczęliśmy o godz. 6:00 trwały przez 13 godzin, do 19:00. Tak znaczna liczba zwierząt, odebrana jednorazowo w toku jednego postępowania stanowi ewenement w skali kraju. Z uwagi na bezpieczeństwo sanitarno - epidemiologiczne, funkcjonariusze wykonujący czynności zostali zaopatrzeni w specjalne kombinezony ochronne. Niezwykle pomocna przy przewozie zwierząt okazała się przyczepa dedykowana do transportu zwierząt, którą użyczyli nam strażnicy miejscy z Murowanej Gośliny – tłumaczy Andrzej Cierzyński, komendant Straży Gminnej w Czerwonaku.

Wszystkie psiaki przebywają obecnie w schronisku w Skałowie, które znajduje się w Związku Międzygminnym tworzonym przez 10 gmin powiatu poznańskiego (w tym również gm. Czerwonak) oraz gm. Nekla.

– Psiaki mają się dobrze. Są po przeglądzie weterynaryjnym i pierwszym szczepieniu. Każdego miesiąca trafia do nas ok. 30 psów. W ciągu jednego dnia przybyło do nas ponad 80 czworonogów. Obecnie budujemy dodatkowe wybiegi. Pierwotnie mieliśmy informacje, że będzie to ok. 20-30 psów, a w sumie było ich niemalże trzykrotnie więcej – mówi Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Skałowie.

– Niekontrolowany rozród – dodaje Paweł Kubiak.

O losie psów zdecyduje sąd, na razie nie można ich adoptować. Właścicielka psów będzie chciała o nie walczyć. Jak poinformował Polsat News 8 lat temu z tej samej w posesji w Kicinie wywieziono 100 psów.

Wszystkie koszty związane z utrzymaniem przywiezionych psów do Skałowa pokryje gmina Czerwonak. Schronisko prosi jednak o pomoc.

– Prosimy o karmę ze sklepu zoologicznego. Ze względu na stan zdrowia psów apeluję, by nie była to najtańsza karma. Potrzebujemy również ręczniki do legowisk. Mile widziani są także wolontariusze – apeluje Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Skałowie.


Fot: Straż Gminna Czerwonak


Komentarze (1)

08-03-2020 18:42:18
Red
Ciekawe ile płaci za pobyt właściciel który znajdzie w schronisku swego pupila?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: