Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzynie będzie państwowa straż pożarna? Pojawił się plan budowy jednostki ratowniczo-gaśniczej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Kostrzynie będzie państwowa straż pożarna? Pojawił się plan budowy jednostki ratowniczo-gaśniczej
25-02-2020 07:40   Janusz Ludwiczak
– Wystąpiliśmy o utworzenie kolejnej, dziesiątej już jednostki ratowniczo-gaśniczej na wschodzie naszego powiatu. Mamy akceptację starosty i burmistrza – powiedział bryg. Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Jednostka ratowniczo-gaśnicza miałaby powstać w pobliżu OSP, w rejonie ulicy Poznańskiej i Półwiejskiej.

Obecnie w strukturach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, która obejmuje swoim zasięgiem również powiat poznański jest dziewięć jednostek ratowniczo-gaśniczych, z czego siedem na terenie Poznania, a dwie pozostałe są na terenie powiatu – w Bolechowie i Mosinie.

Na początku marca przy ul. Lotniczej na poznańskich Smochowicach, niedaleko lotniska Ławica otwarta zostanie nowa jednostka – JRG4, której budowa kosztowała ok. 9 mln zł.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej planuje budowę, kolejnej, dziesiątej jednostki ratowniczo-gaśniczej, która miałaby powstać właśnie w Kostrzynie.

–Wystąpiliśmy do komendanta głównego o utworzenie kolejnej jednostki na wschodzie naszego powiatu. Wstępnie mamy deklarację, by powstała JRG nr 10 w Kostrzynie. Po akceptacji starosty i burmistrza mamy zielone światło. Czekamy na decyzje, które przyjdą z komendy głównej. Dostrzegamy potrzebę utworzenia jednostki – zapowiedział bryg. Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Na razie nie wiadomo kiedy jednostka zawodowych strażaków mogłaby powstać w Kostrzynie. Wszystko zależne jest przede wszystkim od decyzji Komendy Głównej PSP.

– W chwili obecnej trwają czynności proceduralne, prowadzone są stosowne rozmowy oraz ustalenia, dlatego też inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana na przestrzeni kilku lat, oczywiście po otrzymaniu stosownej decyzji Komendanta Głównego. W przedsięwzięciu oprócz Komendy Miejskiej PSP brać będą inne podmioty, takie jak chociażby lokalny samorząd – tłumaczy portalowi InfoKostrzyn.pl st. kpt. Michał Kucierski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Jak powiedział nam burmistrz gmina przekazałaby grunty pod realizację inwestycji. Jednostka ratowniczo-gaśnicza mogłaby powstać w pobliżu remizy OSP, w rejonie ul. Poznańskiej, Półwiejskiej i Wojska Polskiego.

– Temat pojawił się trzy miesiące temu. Gmina Kostrzyn zadeklarowała wstępną gotowość do udziału w tym projekcie, ze względu na dużą ilość zdarzeń i wyjazdów na drodze S5. Lokalizacja Kostrzyna wydaje się dobra, właśnie ze względu na coraz większą ilość wypadków na ekspresowej "S5". Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo mieszkańców gminy, ale również kierowców korzystających zarówno z S5 jak i drogi krajowej nr 92 – przyznaje Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.

We wszystkich, trzech jednostkach OSP na terenie gminy Kostrzyn nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa w sumie 129 druhów, którzy w całym 2018 roku mieli 245 wyjazdów do 70 pożarów i 135 miejscowych zagrożeń.


Fot: Janusz Ludwiczak, Wiz. JRG4 - KM PSP

ZOBACZ TAKŻE: Dzień Strażaka

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: