Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Uczestnicząc w akcjach też chodzimy przez wąskie szczeliny" – podjął się wyzwaniu "DrabinaChallange - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Uczestnicząc w akcjach też chodzimy przez wąskie szczeliny" – podjął się wyzwaniu "DrabinaChallange
22-02-2020 16:28   Janusz Ludwiczak
22-letni Krzysztof Andrzejewski podjął się niezwykłego wyzwania – "DrabinaChallange", które polegało na przeciśnięciu się pomiędzy szczeblami drabiny o wymiarach 23 cm szerokości i 30 cm długości, w mundurze bojowym z założonym aparatem oddechowym.
Jak podkreśla w OSP Kostrzyn działa od czterech lat, ale nigdy nie myślał, by być strażakiem, ale lubi pomagać ludziom.

Jak już informowaliśmy dwa tygodnie temu jeden z druhów OSP Kostrzyn podjął się wyzwania "DrabinaChallange". Krzysztof Andrzejewski przeszedł pomiędzy bardzo wąskimi szczeblami drabiny, w pełnym umundurowaniu, mając na sobie hełm, rękawice i aparat ochrony dróg oddechowych wraz z butlą tlenową. Szczelina, która była do przejścia miała zaledwie 23 cm szerokości i 30 cm wysokości.

– W OSP Kostrzyn jestem już od 4 lat, ale nigdy nie ciągnęło mnie do Straży Pożarnej. Pewnego dnia kolega zachęcił mnie, bym zapisał się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a tak się składa, że mieszkam tuż obok strażnicy. Po drugiej zbiórce wciągnęło mnie to – mówi Krzysztof Andrzejewski, strażak z OSP Kostrzyn.

– Nikt u mnie w rodzinie nie był strażakiem, ani nie działa w służbach mundurowych, ale rodzina jest uczynna, lubi pomagać innym osobom. Działalność w OSP Kostrzyn traktuje trochę jako hobby, lubię nieść pomoc ludziom. Obecnie pracuję w Volskwagenie i razem z ojcem prowadzę warsztat samochodowy. Na razie nie myślałem, by iść do zawodowej służby [Państwowej Straży Pożarnej - przyp. red.]. Zobaczę jak do 25. roku życie się potoczy – wskazuje Krzysztof Andrzejewski.

A czy łatwe było zadanie "Drabina Challenge"? W końcu nie każdy z nas jest wstanie przejść między szczeblami drabiny o wymiarach 23*30 cm, w pełnym umundurowaniu, z hełmem na głowie i na dodatek z butlą tlenową.

– Była chwila zawahania, ale udało się. Nie ćwiczyłem długo, wyszło tak z marszu. Uczestnicząc w akcjach gaśniczych i ratowniczych również pokonujemy wąskie szczeliny. Najtrudniejsze są jednak dla mnie akcje, gdy ktoś zginie, na szczęście zdarzają się rzadko. Staramy się wówczas długo o tym nie rozmyślać, bo trzeba nieść pomoc innym osobom – podkreśla Krzysztof Andrzejewski.

Krzysztof Andrzejewski ma 22 lata. Interesuje się również sportami motorowymi, jak podkreśla lubi wyścigi na ¼ mili i nawet sam buduje pojazd.


Fot: Janusz Ludwiczak (1-7), OSP Kostrzyn (8-11)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

sie

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

18:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXIII sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

13

sie

18:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Meblorz Swarzędz
- 2. runda Pucharu Polski

15

sie

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Złotów

16

sie

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - GKS Golęczewo
- rozpoczęcie sezonu 2020/2021

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: