Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miał cofnięty licznik o blisko 10 tysięcy kilometrów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Miał cofnięty licznik o blisko 10 tysięcy kilometrów
03-02-2020 23:19   Janusz Ludwiczak
W Trzeku funkcjonariusze poznańskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który miał cofnięty licznik o blisko 10 tys. km. Za cofanie drogomierza grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Z kolei dwóch mieszkańców Kostrzyna ujęło 50-letniego kierowcę, który prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu we krwi.

W ubiegły poniedziałek, 27 stycznia przy ul. Topolowej w Trzeku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali do kontroli drogowej 57-letniego mieszkańca Kórnika, który prowadził samochód dostawczy marki Mercedes.

– W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili, że stan drogomierza nie zgadza się ze stanem ze stycznia 2019 roku kiedy to pojazd poddany był okresowemu badaniu technicznemu. Na miejscu wykonano czynności procesowe z udziałem technika kryminalistyki, pojazd zatrzymano do wyjaśnienia sprawy. Kara za cofanie drogomierza wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia asp. szt. Piotr Kubicz z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Z kolei 10 dni wcześniej, 17 stycznia mieszkańcy ujęli nietrzeźwego kierującego. Do zdarzenia doszło na ul. Witosa w Kostrzynie.

– Dwóch mieszkańców Kostrzyna ujęło 50-letniego kierującego samochodem marki Audi. Stan nietrzeźwości kierującego wynosił ponad 2 promile alkoholu we krwi. W powyższej sprawie prowadzone jest dochodzenie – zaznacza asp. sztab. Piotr Kubicz z kostrzyńskiej Policji.

To nie jedyne kryminalne zdarzenia, jakie miały miejsce w styczniu. Jak już informowaliśmy nawet 8 lat więzienia grozi 28-latkowi, który w swoim mieszkaniu przy ul. Piasta w Kostrzynie posiadał ponad kilogram suszu roślinnego oraz kilkaset gram białego proszku, tabletki, oraz inne substancje, które zakwalifikowano jako marihuanę, amfetaminę i heroinę.

– W wyniku przeprowadzonych czynności, które miały miejsce 4 stycznia zabezpieczono ponad 1 kilogram suszu roślinnego oraz kilkaset gram białego proszku, tabletki, oraz inne substancje, jak ustalono, zabezpieczone substancje to marihuana, amfetamina i heroina – informuje asp. szt. Piotr Kubicz.

Policjanci zabezpieczyli również kilka tysięcy złotych, wagę oraz inne przedmioty. Na wniosek Komendanta Komisariatu Policji w Kostrzynie i Prokuratora Rejonowego we Wrześni w dniu 6 stycznia 2020 roku Sąd Rejonowy we Wrześni aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. W powyższej sprawie prokurator wszczął postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności sprawy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 28-latkowi grozi kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

Złożyła fałszywe zawiadomienie - grozi jej więzienie
W Nowy Rok w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie 19-letnia mieszkanka Gniezna powiadomiła policjantów, że w trakcie odwiedzin rodziny w Kostrzynie w trakcie spaceru skradziono jej z torebki portfel z zawartością dokumentów oraz pieniędzy. Po otrzymaniu materiałów funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego w Kostrzynie ustalili, że do powyższego zdarzenia nie doszło, a kobieta zawiadomiła o nie popełnionym przestępstwie oraz dwukrotnie złożyła fałszywe zeznania. Materiały trafią do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie z uwagi, że wszystkie czynności przesłuchania prowadzone były właśnie w Komendzie Policji w Gnieźnie. Kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 8 za składanie fałszywych zeznań.

Poszukiwany – zatrzymany
W styczniu kostrzyńską jednostkę policji wspierali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, którzy 21 stycznia na ul. Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie w trakcie legitymowania ujawnili i zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który poszukiwany był przez policjantów z Wrześni do odbycia kary pozbawienia wolności za dokonaną kradzież. Mężczyzna trafił już do więzienia w Gębarzewie.

Skradziono koła samochodu
W nocy z 26 na 27 stycznia przy ul. Grabowej w Siekierkach Wielkich z zaparkowanego samochodu marki Kia skradziono 4 koła. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady, które zostaną zbadane w laboratorium kryminalistycznym.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

26

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: