Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Średnio 3 osoby na tydzień" – marne zainteresowanie połączeniem z Gułtów do Dominowa i Środy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Średnio 3 osoby na tydzień" – marne zainteresowanie połączeniem z Gułtów do Dominowa i Środy
27-01-2020 16:27   Janusz Ludwiczak
Od czterech miesięcy funkcjonuje połączenie autobusowe z Gułtów do Dominowa i Środy, jednak nie cieszy się ono zbyt dużym zainteresowaniem. Z autobusu tego korzystają średnio 3 osoby na tydzień oraz jeden uczeń, który co miesiąc wykupuje bilet miesięczny. Na funkcjonowanie tego połączenia Gmina Kostrzyn płaci 35 tys. zł.

Połączenie, które umożliwia dojazd z Gułtów do Środy Wielkopolskiej (po dokonaniu przesiadki w Gieczu lub Dominowie) funkcjonuje od 1 października. Nowe połączenie cieszy się słabym zainteresowaniem.

– Przez 20 dni funkcjonowania autobusem z Gułtów jechały raptem 3 osoby. Być może to się rozwinie. Jeśli nie to decyzja będzie należeć do Gminy Kostrzyn, która jest płatnikiem – mówił podczas listopadowej sesji Krzysztof Pauter, wójt gminy Dominowo.

W Urzędzie Gminy Dominowo zapytaliśmy czy sytuacja uległa poprawie.

– Z połączenia autobusowego z Gułtów w kierunku Dominowa i Środy korzystają średnio 3 osoby na tydzień oraz 1 uczeń, który co miesiąc wykupuje bilet miesięczny – wyjaśnia Karolina Maciejewska, inspektor ds. oświaty kultury i sportu Urzędu Gminy Dominowo.

Nowe połączenie, które obsługuje gmina Dominowo jest płatne, ale tylko na odcinku Giecz - Dominowo - Środa Wielkopolska. Pasażerowie za przejazd w jedną stronę zapłacą 8 złotych (ulgowy 6 zł), a w obie strony dwukrotnie tyle. Bilety miesięczne w obie strony kosztują 160 zł (ulgowy 110 zł).

Za przedłużenie autobusu z Dominowa do Gułtów gmina Kostrzyn płaci rocznie 35 tysięcy złotych.

– Połączenie to będzie funkcjonować do 30 czerwca 2020 r. – dodaje Karolina Maciejewska z Urzędu Gminy Dominowo.

Dodajmy, że to nie jedyne połączenie umożliwiające dojazd z Gułtów do Środy Wielkopolskiej. Od września dwa kursy linii nr 462 zostały wydłużone do Gułtów i Drzązgowa, dzięki czemu mieszkańcy mogą dojechać do Węgierskiego i dalej przesiąść się na autobus linii nr 11 jadący do Środy Wielkopolskiej. Co ciekawe przejazd kostrzyńskim "462" i średzką "11" jest darmowy.


Aktualności
Niezapominajka
13

cze

GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Pompa Team II Jarosławiec

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Victoria II Września

19

cze

Iwno
Święto wianków

21

cze

17:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Sparta Orzechowo

17

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

[ wszystkie ]

Sonda
Budowa krytej pływalni ma kosztować nawet 46 mln zł. Czy gmina powinna zrealizować tą inwestycję? ►więcej

TAK

NIE


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: