Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Likwidacja przejazdów i budowa tunelu oraz sprawa byłego proboszcza wydarzeniami 2019 r. - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Likwidacja przejazdów i budowa tunelu oraz sprawa byłego proboszcza wydarzeniami 2019 r.
27-01-2020 14:09   Janusz Ludwiczak
32,54% naszych Czytelników biorących udział w plebiscycie "INFOKOSTRZYN2019 - gminne podsumowanie roku" uznało, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku była likwidacja dwóch przejazdów kolejowych w Kostrzynie i rozpoczęcie budowy tunelu. Na drugim miejscu znalazł się sprawa byłego już proboszcza parafii w Czerlejnie, który umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki. Wśród osób biorących udział w naszym plebiscycie rozlosowaliśmy "Kalendarze kostrzyńskie 2020".

W 20. dniu 2020 roku zaprosiliśmy Państwa do udziału w naszym plebiscycie. Sporo się działo w minionym roku, dlatego wybraliśmy 10 najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w gminie Kostrzyn. Przez cały ubiegły tydzień czekaliśmy na Państwa głosy.

Uczestnicy naszego plebiscytu uznali, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było zlikwidowanie dwóch przejazdów kolejowych w Kostrzynie i rozpoczęcie budowy tunelu (32,54% głosów).
W połowie maja definitywnie zostały zlikwidowane przejazdy przez tory kolejowe na ul. Grunwaldzkiej i Powstańców Wlkp. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden przejazd w kierunku Ignacewa (w ciągu ulic Warszawskiej i Kórnickiej) lub mogą korzystać z wiaduktu w ciągu ekspresowej S5, a piesi mają do dyspozycji praktycznie tylko przejście podziemnego pod stacją kolejową. Równocześnie ruszyła budowa tunelu pod linią kolejową, który połączy centrum miasta z osiedlami w południowej części Kostrzyna. W sumie cała inwestycja kosztować będzie blisko 54 mln zł i ma być gotowa na przełomie tego i 2021 roku.

Na drugim miejscu znalazła się sprawa byłego już proboszcza parafii w Czerlejnie, który umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki (26,19% głosów).
W sierpniu wybuchł skandal z ks. kan. Sławomirem Andreé, ówczesnym proboszczem Parafii NMP Wniebowziętej w Czerlejnie. W internecie opublikowana została rozmowa, podczas której duchowny umawia się na seks z innym mężczyzną. W trakcie rozmowy kapłan nie tylko ujawnia swoje preferencje seksualne, ale również chce zdobyć narkotyki. Proboszcz został odwołany, a zastąpił go ks. Tomasz Kozica, dotychczasowy dyrektor administracyjny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Z kolei trzecim najważniejszym wydarzeniem było: "Do Kostrzyna wróciło jezioro".
W zbiorniku wodnym przy Cieku Strumień taplają się kaczki, a ulica Wrzesińska została połączona z Estkowskiego nową ścieżką pieszo-rowerową. W maju dobiega końca rewitalizacja obszaru przy placu Kurdeszowym. Inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych.

Wśród uczestników plebiscytu i osób głosujących rozlosowaliśmy "Kalendarze kostrzyńskie 2020" – 14-stronicowy, ilustrowany różnymi zdjęciami z miasta i gminy Kostrzyn kalendarz, który został wydany przez portal InfoKostrzyn.pl. W drugiej edycji kalendarza można znaleźć zdjęcia prezentujące architekturę i detale.

Wyniki plebiscytu "INFOKOSTRZYN2019 – gminne podsumowanie roku":

  1. Z trzech przejazdów w Kostrzynie został jeden. Ruszyła budowa tunelu – 32,54% (41) głosów
  2. Proboszcz parafii w Czerlejnie umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki – 26,19% (33) głosów
  3. Do Kostrzyna wróciło jezioro – 15,87% (20)
  4. W Kostrzynie znaleziono balon, który przeleciał ponad 900 km. Wysłali go nowożeńcy z Metzingen – 7,94% (10)
  5. "Z Maryją w nowe czasy" – Obraz Jasnogórski w Kostrzynie – 6,35% (8)
  6. Radny Marek Kowalski co tydzień protestował "przeciwko odwlekaniu budowy bezpiecznego dojścia" na stację Gułtowy – 3,97% (5)
  7. Narodził się Gutek – 3,17% (4)
  8. Wybory sołeckie – 2,38% (3)
  9. Mieszkaniec Wróblewa wyhodował gigantyczne dynie – 1,59% (2)
  10. W Czerlejnku powstało mini muzeum rolnictwa – 0% (0 głosów).

Pełne wyniki plebiscytu i lista laureatów na stronie www.plebiscyt.infokostrzyn.pl


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

25

paź

DRZĄZGOWO, świetlica wiejska
Leśne Grzybobieganie - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się kryzysu gospodarczego po koronawirusie?

Zdecydowanie tak

Trochę, ale jakoś to będzie

Raczej nie, poradzimy sobie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: