Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

SKO odrzuciło skargę mieszkanki Brzeźna ws. budowy 9 domów jednorodzinnych - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
SKO odrzuciło skargę mieszkanki Brzeźna ws. budowy 9 domów jednorodzinnych
24-01-2020 14:47   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy uchwalonego planu miejscowego dla południowej części Brzeźna oraz właścicielki gruntów, która chce na swojej działce wybudować 9 domów jednorodzinnych.

Jak już informowaliśmy pod koniec listopada Rada Miejska Gminy Kostrzyn podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania terenu w południowej części Brzeźna, przy ul. Kostrzyńskiej i drodze krajowej nr 92 (w pobliżu stacji paliw Amic). Plan miejscowy umożliwi wybudowanie w tym miejscu magazynów i obiektów produkcyjnych na powierzchni ok. 36 hektarów.

– Zależy nam na tym, aby w Brzeźnie, przy drodze krajowej nr 92 powstały tereny aktywizacji gospodarczej. Jest tam już Tulplast, który planuje rozbudowę. Tereny te prędzej niż nam się wydaje zostaną zabudowane. Podjęcie tej uchwały da możliwość utworzenia nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszej gminy i sąsiednich. Inwestorzy tutaj będą osiadać i płacić podatki, co jest również korzyścią dla gminy – wyjaśniał podczas listopadowej sesji Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Właściciele działek, państwo Piotrowscy od czterech lat starają się, by na ich działce, która ma ok. 1,6 ha powierzchni mogły powstać domy jednorodzinne.

– Już w 2016 roku wystąpiliśmy o warunki zabudowy. Na działce, która jest naszą rodzinną własnością chcemy wybudować 9 domów jednorodzinnych, które mają być dla moich synów i wnuków. Absolutnie nie zamierzam tego przeznaczyć pod deweloperkę i na sprzedaż na rynku komercyjnym. Chciałabym, by moja rodzina mogła mieć swoje domy – przekonuje Danuta Piotrowska.

Państwo Piotrowscy kilkukrotnie odwoływali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Pod koniec grudnia ubiegłego roku SKO odrzuciło skargę mieszkańców Brzeźna.

"Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Poznaniu podziela co do zasady pogląd wyrażony przez organ pierwszej instancji w uzasadnieniu zaskarżonej decyzji ( …) inwestycja polegająca na ustaleniu warunków zabudowy dla budowy dziewięciu budynków jednorodzinnych w zabudowie wolnostojącej nie stanowi kontynuacji funkcji zabudowy, nie powtarza istniejącego sposobu zagospodarowania terenu, nie stanowi także jej uzupełnienia, nie wpisuje się w istniejący ład przestrzenny.
Ponadto „wskazać należy, iż burmistrz gminy jest odpowiedzialny za politykę przestrzenną gminy, współdziała także w tym zakresie z radą gminy, która podejmuje stosowne uchwały”. „W ocenie organu odwoławczego nie ma przeszkód by skarżąca przekazała swobodnie swój majątek na rzecz swoich dzieci, jest to postępowanie cywilne, na które wpływu nie mają organy administracji publicznej w tym burmistrz gminy. W toku postępowania organ pierwszej instancji zachował się w zgodzie z przepisami prawa procesowego"
– czytamy w uzasadnieniu.

– Oznacza to, że podjęta przeze mnie decyzja jest w pełni zasadna – podsumowuje burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: