Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na kostrzyńskim Rynku rozświetlono choinkę. Odbył się jarmark bożonarodzeniowy {► FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Na kostrzyńskim Rynku rozświetlono choinkę. Odbył się jarmark bożonarodzeniowy {► FILM}
09-12-2019 00:17   Janusz Ludwiczak
W piątkowy wieczór uroczyście zapalano lampki na kostrzyńskiej choince. Upominki dla najmłodszych rozdawał święty Mikołaj. Zaś na jarmarku można było kupić potrawy i dekoracje świąteczne od kół gospodyń wiejskich oraz lokalnych przedsiębiorców. Rozstrzygnięto również konkurs na kartkę świąteczną, który zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn.

W Mikołajki, punktualnie o godz. 19 rozświetlona została kostrzyńska choinka. W zapaleniu lampek pomogli licznie zgromadzeni najmłodsi mieszkańcy.

Przez trzy godziny odbywał się po raz pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym znalazły się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Brzeźna, Trzeka i Siedleczka, a także Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Razem z Drzązgowa, na których można było kupić pierniki, ciasta domowej roboty czy ozdoby świąteczne.

Rozstrzygnięty został również konkurs na kartkę świąteczną, który zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn.

– Mieliśmy sporo zgłoszeń. Idea konkursu była taka, by zachęcić młodych ludzi do stworzenia kartki świątecznej. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, a także prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej – powiedziała Natalia Meller, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: dla dzieci w wieku 5-10 lat oraz dla młodzieży od 11-15 lat.

W kategorii dzieci 5-10 lat najlepszą kartkę przygotowała 5-letnia Urszula Mrówczyńska z Kostrzyna. Nagrodzono również: Nicolę Zworowską (lat 10, Czerlejno), Filipa Zaworskiego (lat 5, Kostrzyn), Ignasia Zielińskiego (lat 5, Siedlec) oraz Lilianę Kamińską (lat 5, Kostrzyn).

Wśród młodzieży najlepszą kartkę świąteczną przygotowała 12-letnia Sara Jańczak z Siekierek Wielkich. Drugie miejsce przyznano Martynie Banaszak (lat 14, Siekierki), a trzecie Piotrowi Antoniewiczowi (lat 13, również z Siekierek). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Wieprzeń (lat 11, Kostrzyn) oraz Julia Maćkowiak (lat 14, Siekierki).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

sty

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie

25

sty

09:00
GUŁTOWY, hala sportowa, Szkoła Podstawowa, ul. Średzka 8
XII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Babci i Dziadka

[ wszystkie ]

Sonda
Czy przyjmiesz/przyjąłeś księdza z kolędą?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: