Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kostrzynie znaleziono balon, który przeleciał ponad 900 km. Wysłali go nowożeńcy z Metzingen - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Kostrzynie znaleziono balon, który przeleciał ponad 900 km. Wysłali go nowożeńcy z Metzingen
24-11-2019 22:47   Janusz Ludwiczak
Dwa tygodnie temu, na polu tuż przed Kostrzynem, Ewa Wróbel wraz ze swoją córką znalazły balon wraz z doczepioną kartką, która została zaadresowana w Metzingen, w zachodnich Niemczech, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Francją i Szwajcarią. Balon przeleciał ponad 900 kilometrów. Teraz kartkę z pozdrowieniami zamierzają wysłać władze gminy Kostrzyn. Młoda para ma otrzymać również zaproszenie do zwiedzenia miasta.

Balon został odkryty, dzięki spostrzegawczości Ewy Wróbel i jej córki Hani.

– Kartkę z balonem znalazłam w przede dniu Święta Niepodległości, 10 listopada na polu tuż przed Kostrzynem, od strony Czerlejna. Balon wisiał zawieszony nad ziemią, doczepiona do niego była kartka napisana w języku niemieckim, która informowała o ślubie pewnej pary, który miał miejsc 9 listopada w niemieckim mieście Metzingen. Na kartce tej znajdowały się życzenia i adres nowożeńców. Pamiętam, że jak znalazłyśmy z córką balon była wtedy dokładnie godz. 12:00. Myślę, że to też ma znaczenie w tej historii, balon przefrunął tyle kilometrów i nie zginął – opowiada Ewa Wróbel.

Balon przeleciał ponad 900 kilometrów. Życzenia młodej parze chcą wysłać władze Kostrzyna.

– Chcielibyśmy również zaprosić młodą parę do odwiedzenia Kostrzyna. Kto wie być może podczas Kurdesza Kasztelańskiego też wyślemy kilka balonów w niebo – powiedziała Małgorzata Kemnitz z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.


Fot: Ewa Wróbel

ZOBACZ TAKŻE: "To był dopiero pierwszy rok uprawy" – mieszkaniec Wróblewa wyhodował gigantyczne dynie

ZOBACZ TAKŻE: Tajemniczy balon nad Kostrzynem

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (2)

03-12-2019 01:40:11
Dora
To możliwe. Kilka lat temu moja mama na polu w Czerlejnku też znalazła balonik do którego była przyczepiona karteczka z pozdrowieniami w jezyku niemieckim i przyklejoną monetą o nominale jeden eurocent.
24-11-2019 23:36:37
max
Niesamowita historia, ale nie chcę się wierzyć, że w przez jeden dzień ten balon przeleciałby aż tyle kilometrów
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

20

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Patriot Mieścisko

22

wrz

17:30
Brzeźno
Powitanie nowego wozu bojowego

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: