Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

35-latek ukradł psa, może pójść do więzienia. Mieszkaniec Czerlejna groził śmiercią swojej żonie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
35-latek ukradł psa, może pójść do więzienia. Mieszkaniec Czerlejna groził śmiercią swojej żonie
09-11-2019 12:12   redakcja, Komisariat Policji w Kostrzynie
Kara grzywny, a nawet od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi 35-latkowi, który ukradł labradora na kostrzyńskim Ignacewie. Z kolei w ubiegłym tygodniu zatrzymany został 62-letni mieszkaniec Czerlejna, który od dłuższego czasu kierował groźby karalne pozbawienia życia swojej żony – październikowa kronika policyjna.

Ukradł labradora
Pies rasy Labrador został skradziony z kojca w dniu 2 października na ul. Ignacewo w Kostrzynie. Właściciel oszacował wartość psa na 700 złotych. Następnego dnia zarzut kradzieży został przedstawiony 35-letniemu mężczyźnie, który przyznał się do kradzieży, pies przebywał w jego mieszkaniu. Sprawca kradzieży odpowie przed sądem.
Kradzież lub przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej jest zawsze czynem zabronionym pod groźbą kary. Za przestępstwo kradzieży cudzej rzeczy ruchomej zgodnie z kodeksem karnym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Groził pozbawieniem życia – odpowie przed sądem
31 października zatrzymany został 62-letni mężczyzna, który w Czerlejnie od dłuższego czasu kierował groźby karalne pozbawienia życia wobec swojej żony. Tego samego dnia do Komisariatu Policji w Kostrzynie zgłosiła się 48-letnia mieszkanka Czerlejna, która złożyła zawiadomienie i wniosek o ściganie męża, który od dłuższego czasu nęka ją i grozi. Mężczyznę zatrzymano, decyzją prokuratora wobec sprawcy gróźb zastosowano dozór policyjny połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną.
ZOBACZ TAKŻE: Nie wyrobił na zakręcie, wpadł do rowu - miał prawie 2,5 promila

Kradzież oleju napędowego
W nocy z 1 na 2 października w Sannikach doszło do kradzieży oleju napędowego z zaparkowanego ciągnika siodłowego marki Man. Straty zostały oszacowane na 960 złotych.

Wpadł do rowu, był pijany - miał 2,5 promila alkoholu
8 października przy ul. Krajowej w Kostrzynie 55-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki volvo wjechał do rowu. W trakcie wykonywanych czynności na miejscu przez funkcjonariuszy okazało się, że Ukrainiec prowadził auto w stanie nietrzeźwości, mając 2,5 promila alkoholu we krwi. Sprawa została rozpoznana przez Sąd Rejonowy we Wrześni w trybie przyspieszonym.

Wypadek w pracy
W dniu 14 października w Kostrzynie 39-letni mężczyzna, który wykonywał prace na rusztowaniu dostał ataku padaczki w wyniku której spadł z rusztowania doznając obrażeń ciała nie zagrażających jego życiu. Okoliczność zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Spadł z wysokości, poniósł śmierć na miejscu. Właściciel firmy budowlanej naruszył zasady BHP
W dniu 22 października Prokurator Prokuratury Rejonowej we Wrześni skierował akt oskarżenia do Sądu wobec 63 letniego mieszkańca powiatu konińskiego, który został oskarżony o spowodowanie nieumyślnie śmierci 56-letniego mężczyzny, który w dniu 18 maja 2019 roku wykonując prace na budowie domu jednorodzinnego w Gułtowach spadł z wysokości ponosząc śmierć na miejscu. Prokurator uznał, że mężczyzna jako właściciel firmy budowlanej naruszył zasady BHP, przyczyniając się pośrednio do wypadku swojego pracownika.
ZOBACZ TAKŻE: Gułtowy: Tragiczny wypadek na budowie domu

asp.szt. Piotr Kubicz
Zespół Kryminalny
Komisariat Policji w Kostrzynie


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: