Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na cmentarz tylko autem lub pieszo - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Na cmentarz tylko autem lub pieszo
01-11-2019 16:49   Janusz Ludwiczak
1 listopada wielu z nas wybrało się na cmentarze. Przy wielu nekropoliach znajdują się przystanki autobusowe. Mimo to, we Wszystkich Świętych nie została uruchomiona Kostrzyńska Komunikacja Publiczna, umożliwiając dojazd na cmentarz. Co ciekawe we Wrześni na cmentarz komunalny dojeżdżały bezpłatne autobusy i to na aż trzech liniach. Również w Poznaniu do największych nekropolii można było dojeżdżać dodatkowymi tramwajami. W ten sposób miasta zachęcają mieszkańców do rezygnacji z podróży własnym autem, uniknięcia stania w korkach i martwienia się o znalezienie wolnego miejsca postojowego.

Kostrzyńska Komunikacja Publiczna została uruchomiona na początku września ubiegłego roku. Jej celem jest dowożenie mieszkańców do stacji kolejowych oraz zapewnienie połączeń ze wszystkich sołectw, a także zachęcenie mieszkańców do przesiadki z samochodu na transport zbiorowy.

Jednak 1 listopada na grób bliskich kostrzyńskie autobusy nie dojechały. Przykładem jest linia nr 464, która umożliwia dojazd do cmentarza w Siedlcu (przystanek znajduje się przy samej bramie) czy na cmentarz w Gułtowach.

– A kto tymi autobusami miałby jeździć? Poza tym Kostrzyńska Komunikacja Publiczna nie funkcjonuje w niedziele i dni świąteczne – powiedział Marcin Matuszewski, specjalista ds. Transportu Publicznego z Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Dla porównania we Wrześni miasto uruchomiło w piątek trzy linie autobusowe, które w godz. od 9 do 16 umożliwiały dojazd z kilku części miasta na cmentarz komunalny. Co ciekawe przejazd autobusami był bezpłatny.

W dniach od 31 października oraz 1 i 2 listopada 2019 r. bezpłatną linię autobusową dowożąca pasażerów do cmentarzy uruchomiła gmina Czerwonak.

Na cmentarz mogli autobusem dojechać również mieszkańcy Środy Wielkopolskiej. Komunikacja funkcjonowała według niedzielnego rozkładu jazdy. Podobnie było z autobusami swarzędzkimi i kleszczewskimi. Również w Poznaniu do największych nekropolii dojeżdżały dodatkowe linie tramwajowe. Na Junikowo i Miłostowo tramwaje podjeżdżały średnio co półtorej minuty.

W ten sposób miasta zachęcają mieszkańców do rezygnacji z podróży własnym autem, uniknięcia stania w korkach i martwienia się o znalezienie wolnego miejsca postojowego.

Jak widać mieszkańcy chcieliby dojechać autobusem na cmentarz, o czym świadczą komentarze naszych Czytelników:


Komentarze (7)

03-11-2019 12:20:30
.
No właśnie. Pobiedziska - władze, które myślą o mieszkańcach, a nie o sobie.
02-11-2019 21:46:37
max
@M: Ale na wybory komunikację uruchamiały Pobiedziska, nie Kostrzyn
02-11-2019 21:18:56
M
Jak na wybory to umieli uruchomić komunikację miejską. A na co dzień to powietrze wożą A jak potrzeba to nie ma.
02-11-2019 11:48:19
Piotr
Pan urzędnik bierze przykład z góry.
02-11-2019 02:54:11
lesiob
Panie urzedniku jaka arogancja w Pana wypowiedzi.
01-11-2019 18:32:45
.
Jeżeli to jest komunikacja szkolna, to jej utrzymanie jest lekko licząc 8 razy droższe niż przed uruchomieniem KPP. I nie ze względu na inflację. Kostrzyn to smutne miejsce, gdzie smutni ludzie wybrali takich rządzących, którzy podejmują takie decyzje. A urzędnikowi odpowiadam. Prowadzić kierowcy, pasażerami mieszkańcy gminy Kostrzyn. To tam, gdzie pracujesz, Matuszewski.
01-11-2019 17:42:43
kaśka
Przecież to jest tylko komunikacja szkolna. Autobusy nie sa dla mieszkańców. Nie dopasowane do pociągów, mało kursów. Zrobili komunikację dla szkół
Aktualności
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

20

lip

13:00
Sanniki
200. rocznica urodzin gen. Ignacego Prądzyńskiego
- Składanie kwiatów pod tablicą pamiątkową w Sannikach

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: