Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jeszcze do poniedziałku mieszkańcy mogą sami zdecydować na co zostaną wydane środki z budżetu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Jeszcze do poniedziałku mieszkańcy mogą sami zdecydować na co zostaną wydane środki z budżetu
20-10-2019 13:34   Janusz Ludwiczak
Plaża miejska w Kostrzynie, automatyczne punkty zbierania butelek, górka saneczkowa ze zjeżdżalnią, zjazd linowy dla dzieci czy ławka multimedialna w Parku Miejskim – takie inwestycje mogą zostać zrealizowane w przyszłym roku w ramach piątej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Kostrzyn. Jeszcze do poniedziałku do godz. 17:00 mieszkańcy mogą sami zdecydować, na co zostaną wydane środki z budżetu.

W poniedziałek rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do kostrzyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Do wyboru jest osiem projektów w kategorii „zadania duże”, których wartość nie może przekraczać 125 tys. zł oraz pięć zadań małych – do 25 tys. zł.

Wśród projektów dużych znalazły się: budowa dwóch boisk do piłki miejskiej na terenie Kostrzyna, „Łyczek wody dla ochłody" - zdroje wody pitnej w Kostrzynie, automatyczne punkty zbierania butelek, budowa plaży miejskiej w Kostrzynie, stworzenie sieci edukacyjnych radarowych wyświetlaczy pomiaru prędkości na terenie gminy, a także budowa górki saneczkowej ze zjeżdżalnią i elementami do wspinaczki oraz stworzenie ścieżki edukacyjnej w Siekierkach, a także modernizacja gminnych stref aktywności dla dzieci i dorosłych w Gwiazdowie, Siedleczku, Węgierskim, Skałowie, Klonach, Trzeku, Czerlejnku oraz Drzązgowie.

W kategorii zadania małe zgłoszono projekty: doposażenie jednostek OSP w Kostrzynie i Brzeźnie, powstanie ławki multimedialnej w kostrzyńskim Parku Miejskim, zjazd linowy dla dzieci w Kostrzynie oraz stworzenie strefy sportu i rekreacji na boisku w Siekierkach Wielkich.

Głosowanie trwa do poniedziałku, 21 października do godz. 17:00 elektronicznie poprzez stronę internetową www.kostrzyn.budzet-obywatelski.org oraz metodą tradycyjną poprzez papierową kartę do głosowania, którą należy wrzucić do urny w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Dworcowej 5 w Kostrzynie.

Uprawnionymi do udziału w głosowaniu są osoby fizyczne, które na dzień rozpoczęcia głosowania ukończyły 18 lat, są mieszkańcami gminy Kostrzyn, rozumianymi jako osoba zamieszkująca w miejscowości położonej na obszarze gminy z zamiarem stałego pobytu. Każdy uprawniony mieszkaniec może zagłosować na maksymalnie 2 zadania. Jedno zadanie z kategorii zadań małych i jedno z kategorii zadań. Aby prawidłowo oddać głos należy podać imię i nazwisko oraz numer PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.

Dodajmy, że w ramach poprzedniej edycji kostrzyńskiego Budżetu Obywatelskiego w Brzeźnie, Czerlejnie, Czerlejnku, Drzązgowie, Iwnie i Wiktorowie powstał monitoring (124 757 zł), a przy ul. Andrzejewo w Kostrzynie skatepark. W latach ubiegłych decyzją mieszkańców do tej pory sfinansowano między innymi samoobsługowe stacje naprawy rowerów, plac zabaw przy ul. Estkowskiego w centrum gminy a także rodzinne miejsce spotkań w Siekierkach Wielkich.

Zadania duże:

1. Budowa dwóch boisk do piłki miejskiej na terenie Kostrzyna
Budowa dwóch boisk do piłki nożnej miejskiej - na placu zabaw ul. Kurpińskiego oraz w Parku Harcerza w Kostrzynie
Koszt: 124 820 zł

2. "Łyczek wody dla ochłody" - zdroje wody pitnej w Kostrzynie.
Propozycja montażu zdrojów wody pitnej w 8 lokalizacjach miasta Kostrzyna: przed budynkami szkoły podstawowej nr 1 i szkoły nr 2, przed budynkiem Ośrodka Zdrowia, przed budynkiem hali sportowej przy ul. Piasta, przy orliku ul. Powstańców Wielkopolskich, przy boisku ul. Andrzejewo, w Parku Miejskim przy ul Dworcowej oraz parku Harcerza przy ul Piasta. Wybrane lokalizacje dają możliwość mieszkańcom i turystom dostępu do wody pitnej, poprawią komfort spędzania czasu w miejscach publicznych, a także przyczynią się do zmniejszenia produkcji odpadów opakowań jednorazowych (plastikowych butelek).
Koszt: 124 900 zł

3. Automatyczne punkty zbierania butelek
Segregacja odpadów jest w Polsce tematem bardzo aktualnym. Świadomość problemu zarządzania odpadami rośnie. Automatyczne punkty zbierania butelek mają na celu skłonienie ludzi do sortowania odpadów. Zamiast wyrzucać butelki do przydrożnych śmietników będą mogli je wrzucać do automatu i otrzymać za to nagrodę w postaci żetonów, które będą zamieniane na nagrody rzeczowe, a w przyszłości na inne atrakcje - w ten sposób będą nagradzani za segregowanie odpadów. Taka forma nauki dbania o środowisko sprawi, że nawet najmłodsi będą chętnie korzystać z automatu i wyrobią w sobie nawyk segregacji.
Koszt: 103 070 zł

4. Plaża miejska w Kostrzynie
Projekt zakłada utworzenie plaży miejskiej przy zbiorniku wodnym znajdującym się nieopodal placu Kurdeszowego (od ul. Wrzesińskiej). Plaża będzie wyposażona w urządzenia rekreacyjne takie jak: leżaki, ławki, parasole trzcinowe, żagle przeciwsłoneczne czy kosze na śmieci. W bezpośredniej okolicy plaży znajduje się plac zabaw oraz Otwarte Strefa Aktywności. Do plaży będzie prowadzić zejście zaczynające się od ciągu pieszo-rowerowego. Miejsce to chcemy odgrodzić od pozostałego terenu (w tym zbiornika) roślinnością. Ma to być publiczna przestrzeń służąca do wypoczynku i piknikowania.
Koszt: 125 000 zł

5. Sieć edukacyjnych radarowych wyświetlaczy pomiaru prędkości na terenie Gminy Kostrzyn
Realizacja zadania polega na montażu w jedenastu lokalizacjach na terenie gminy Kostrzyn edukacyjnych radarowych wyświetlaczy pomiaru prędkości. W sześciu przypadkach urządzenia zostaną zlokalizowane w obrębie szkół.
Koszt: 125 000 zł

6. Siekierki Stadion - budowa górki saneczkowej ze zjeżdżalnią i elementami do wspinaczki
Budowa górki saneczkowej na stadionie w Siekierkach z wykorzystaniem jej zboczy na tor do zjazdy na sankach, zjeżdżalnię oraz elementy do wspinaczki typu uchwyt czy liny. Obiekt do całorocznego użytku.
Koszt: 124 915 zł

7. Modernizacja gminnych stref aktywności dla dzieci i dorosłych w Gwiazdowie, Siedleczku, Węgierskim, Skałowie, Klonach, Trzeku, Czerlejnku oraz Drzązgowie
Zadanie zakłada modernizację gminnych stref aktywności na terenach publicznych w Gwiazdowie, Siedleczku, Węgierskim, Skałowie, Klonach, Trzeku, Czerlejnku oraz Drzązgowie
Koszt: 124 978 zł

8. Piesza ścieżka edukacyjna w Siekierkach Wielkich
Projekt zakłada stworzenie w Siekierkach miejsca do spacerów oraz zgłębiania wiedzy nt. otaczającej nas przyrody, poprzez wykonanie utwardzonej ścieżki edukacyjnej na Skwerze Powstańców Wlkp.
Koszt: 124 500 zł

Zadania małe:

1. Doposażenie jednostki OSP Kostrzyn
Zakup kamery termowizyjnej FLIR K45 pozwoli na szybsze zlokalizowanie źródła ognia.
Koszt: 21 277 zł

2. Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie
Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie, poprzez zakup motopompy pożarniczej wraz z niezbędną armaturą.
Koszt: 25 000 zł

3. Ławka multimedialna w Parku Miejskim
Ławki multimedialne to urządzenia, które wyposażone są w panele fotowoltaiczne, ładowarki USB, głośniki do odtwarzania muzyki, ładowarkę indukcyjną czy ekran OLED zarządzany zdalnie. Postawienie takiej ławki w Parku Miejskim pozwoli mieszkańcom miasta, a także przyjezdnym korzystającym z dworca PKP na miłe spędzenie czasu wolnego w atmosferze muzyki, czytania e-booka dzięki możliwości podłączenia do sieci WiFi, czy doładowania telefonu.
Koszt: 24 880 zł

4. Pierwszy w Kostrzynie zjazd linowy dla dzieci - tyrolka
Zabawka uwielbiana przez dzieci - zjazd na linie z liną rozciągniętą między dwoma stalowymi wieżami oraz ruchomym orczykiem o długości 30 m. Na podstawie rozeznania wśród dzieci z gminy Kostrzyn - uwielbiana forma zabawy, która rozwija motorykę oraz koordynację i daje mnóstwo radości. Jest to idealna forma spędzenia czasu poza domem i oderwania dzieci od tabletów i smartfonów.
Koszt: 25 000 zł

5. Zakup monitorów interaktywnych do świetlicy w celu rozwoju dzieci i młodzieży
Projekt wycofany przez wnioskodawcę

6. Strefa sportu i rekreacji na boisku w Siekierkach Wielkich
Zadanie polega na montażu dwufunkcyjnych urządzeń siłowni zewnętrznej oraz elementów zestawu Street Workout (drążki do kalisteniki) na boisku sportowym w Siekierkach Wielkich.
Koszt: 24 600 zł


Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: