Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z ważącym ponad 2 kg łańcuchem w obronie zwierząt - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Z ważącym ponad 2 kg łańcuchem w obronie zwierząt
05-10-2019 12:51   Janusz Ludwiczak
Monika Szał postanowiła przywiązać sobie na szyi ważący ponad 2 kilogramy metalowy łańcuch i zamknąć się na chwilę w klatce, wszystko w ramach trzynastej odsłony akcji "Zerwijmy łańcuchy", która miała na celu zmianę losy psów trzymanych na łańcuchach i poprawę warunków życia czworonogów.

W piątek przypadł Światowy Dzień Zwierząt. W ramach akcji "Zerwijmy łańcuchy" organizowanej przez portal psy.pl miłośnicy zwierząt mieli za zadanie zorganizować happening, polegający na zwróceni uwagi na los psów trzymanych na uwięzi. Akcja organizowana jest od 12 lat i ma na celu polepszenie warunków życia psów.

Wyzwania podjęła się Monika Szał, która na kilkadziesiąt minut przywiązała sobie na szyi ważący ponad 2 kilogramy metalowy łańcuch i zamknęła się w klatce w schronisku w Skałowie.

– Postanowiłam przyłączyć się akcji, gdyż nie cierpię przemocy wobec zwierząt. Psy tak samo jak ludzie odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność. Łańcuch często powoduje u nich urazy kręgosłupa, wrasta w szyję lub przemarza do niej – mówi Monika Walczak-Szał.

Dodajmy, że łańcuch nie pochodził ze schroniska, a został wypożyczony. W schronisku w Skałowie nie ma ani jednego metalowego łańcucha, gdyż nie są one przydatne żadnemu z psów.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu; zabronione jest trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry. Pies będący na uwięzi cierpi psychicznie i fizycznie, przez to staje się agresywny i stwarza zagrożenie dla ludzi.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

paź

08:00
Gmina Kostrzyn
Posiedzenie Komisji oświaty, kultury i sportu
► porządek obrad

20

paź

11:00
Sanniki
"Dzikie dziedzictwo" - spacer badawczy południową częścią Kasztelanii Ostrowskiej: grzyby
zbiórka na przystanku autobusowym w Sannikach

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

17:00
Kostrzyn
Capstrzyk - 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Kostrzyna, Nekli i okolic
▶️godz. 16.45 - zbiórka uczestników na placu przed SP 1 ul. Piasta
▶️godz. 17.00 - formowanie szyku i wymarsz Przem

25

paź

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących krew
w godz. 8:30-14:30

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: