Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pobiegną w święto pyry - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pobiegną w święto pyry
27-08-2019 07:15   Janusz Ludwiczak
8 września już po raz czwarty odbędzie się w Iwnie Bieg Pieczonej Pyry. Zwycięzcy biegu otrzymają nagrody w wysokości 300, 200 i 100 złotych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, również dla kibiców.

Bieg Pieczonej Pyry tym razem nie odbędzie się w Starej Cegielni, lecz w Parku Mielżyńskich. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów, a trasa prowadzić będzie po raz pierwszy wzdłuż jeziora, po terenie stadniny koni oraz przez plac przy Pałacu Mielżyńskich.

– IV Bieg Pieczonej Pyry to bieg dla każdego, kto ukończył 16. rok życia i jest w stanie przebiec 5 kilometrów. Jak co roku szykujemy różne atrakcje dla biegaczy, którzy zawitają na starcie. Przede wszystkim staramy się, by pożywienia dla biegaczy nie brakowało, z bogatego pakietu żywieniowego nasz bieg słynie już od pierwszej edycji. Fajną atrakcją jest unikatowy drewniany medal, który co roku przechodzi małe modyfikacje, ale zawsze motywem przewodnim jest "pyra" – dodaje Łukasz Szał ze Stowarzyszenia Walka Kostrzyn.

– Zwycięzca i zwyciężczyni zgarną nagrodę o wartości 300 zł, drugie miejsce jest premiowane dwustoma złotymi, trzecie to 100 zł. Ponadto mamy także nagrody dla najlepszej mieszkanki i najlepszego mieszkańca naszej gminy. Co roku staramy się uatrakcyjniać nasz bieg, w tym roku wprowadziliśmy zapisy elektroniczne oraz profesjonalny pomiar czasu – dodaje Łukasz Szał ze Stowarzyszenia Walka Kostrzyn.

Limit zawodników na liście startowej to 200 osób. Wpisowe kosztuje 30 złotych. Zapisy przyjmowane są do 1 września na stronie www.walkakostrzyn.futbolowo.pl. Będzie możliwość zapisania się również w dniu biegu (jednak wpisowe będzie kosztować wtedy 40 zł).

W pierwszej edycji, która odbyła się w 2016 roku wzięło udział 59 biegaczy, rok temu bieg ukończyło już przeszło dwukrotnie więcej uczestników. Na mecie pojawiło się 125 zawodników.

– Nazwa biegu wzięła się od Festynu Pieczonej Pyry w Iwnie, przy okazji którego w 2016 roku zorganizowaliśmy nasz bieg. Ten swą nazwę zawdzięczał oczywiście tradycji pieczenia ziemniaków na tej imprezie. Stąd też uczestników biegów gościmy zawsze tradycyjną wielkopolską pyrą z gzikiem – podsumowuje Łukasz Szał.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - FAS KS Fałkowo

23

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XII sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

wrz

Siekierki Wielkie
Rowerowy raj sąsiedzki szlakiem drewnianych kościołów: Siekierki - Czerlejno - Gułtowy - Siekierki

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert „Danuta, mężczyźni i żart” (piosenki Danuty Rinn) w wykonaniu Rafała Piechoty i Beaty Lerach
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 23.09. od godz. 8:00 w MGOK

[ wszystkie ]

Sonda
Ile kosztowała Cię szkolna wyprawka?

Przynajmniej 500 złotych

Od 500 do 800 złotych

Między 900 a 1000 zł

Powyżej 1000 zł

Na szczęście moje dzieci nie chodzą już do szkoły

Nie mam dzieci, sprawa mnie nie dotyczy


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: