Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Niebezpiecznie na przejeździe na Kórnickiej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Niebezpiecznie na przejeździe na Kórnickiej
03-08-2019 00:23   Janusz Ludwiczak
Do niebezpiecznej sytuacji doszło kilka dni temu na przejeździe kolejowym w ciągu ulic Kórnickiej i Warszawskiej w Kostrzynie.

We wtorek rogatki na jedynym czynnym przejeździe w Kostrzynie były częściowo opuszczone i częściowo podniesione do góry. Kierowcy pomimo tego przejeżdżali przez przejazd. Na wiele brakowało, a mogłoby dojść do tragedii.

Przejazd na Kórnickiej w maju został zmodernizowany. Dlaczego więc doszło do takiej sytuacji? Okazuje się, że rogatki uszkodził kierowca ciężarówki.

– Nieostrożny kierowca ciężarówki zignorował czerwone pulsujące światło i wjechał na przejazd kolejowo-drogowy w momencie opadania rogatek. Rogatki zostały uszkodzone. Dyżurny, który stwierdził dewastację natychmiast wysłał na miejsce zespół techniczny i wdrożył dodatkowe procedury bezpieczeństwa, pociągi zwalniały do 20 km/h a maszyniści podawali dodatkowe sygnały dźwiękowe. We wtorek o godzinie 17:00, po godzinie od uszkodzenia, służby techniczne PLK przywróciły pełną sprawność urządzeń na przejeździe. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Nagranie zostanie przekazane policji, która podejmie decyzję o ewentualnym prowadzeniu dalszych czynności w tej sprawie – tłumaczy nam Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

W sytuacji, gdy przed przejazdem święcą się czerwone, pulsujące światła pod żadnym pozorem nie powinniśmy wjeżdżać na przejazd kolejowy.

– Pulsujące, czerwone światła ustawione przed przejazdem kolejowo-drogowym, bezwzględnie zabraniają wjazdu na skrzyżowanie torów z drogami. Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym kierowcy, zbliżając się do skrzyżowania torów z drogami, muszą także za każdym razem zachować szczególną ostrożność. Lekceważenie znaków, świateł i opadających rogatek to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. 98% zdarzeń to efekt brawury, nieostrożności i lekceważenia przepisów przez kierowców przekraczających tory – przekonuje Radosław Śledziński z Polskich Linii Kolejowych.

– Tylko w zeszłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały 1211 wniosków do policji w sprawie ukarania nieostrożnych kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego – dodaje Radosław Śledziński.

Bezpieczeństwo na przejazdach zwiększają żółte naklejki Polskich Linii Kolejowych. Już od ubiegłego roku oznaczone są nimi wszystkie przejazdy w Polsce. Prawie 28 tys. naklejek znalazło się na słupkach rogatek albo na wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja.

– Naklejki zawierają indywidualny numer przejazdu, numer alarmowy 112 oraz numer awaryjny. Pomagają w przypadku wystąpienia zagrożenia lub usterki na przejeździe. Tylko w tym roku z naklejki skorzystano już ponad 730 razy – podsumowuje Radosław Śledziński z Polskich Linii Kolejowych.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Marcin
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Jak radzą sobie Kostrzynianie po zlikwidowaniu dwóch przejazdów {SONDA ULICZNA}

ZOBACZ TAKŻE: Z trzech przejazdów został jeden. Z centrum Kostrzyna na południe można przejechać tylko Kórnicką

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

kwi

14:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Las PuszczykowoODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Wełna SkokiODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

18

kwi

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Serce od Serca" - warsztaty szycia poduszek dla kobiet po masketomiiODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

kwi

16:30
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - LKS KicinODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

Kostrzyn
Wybory uzupełniające w okręgu nr 9 do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz zarazić się koronawirusem?

TAK, to realna groźba

TROCHĘ, więc staram się zachowywać środki ostrożności

NIEZBYT, pozostanie w domu pomoże opanować epidemię

NIE, to mało prawdopodobne


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: