Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Niebezpiecznie na przejeździe na Kórnickiej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Niebezpiecznie na przejeździe na Kórnickiej
03-08-2019 00:23   Janusz Ludwiczak
Do niebezpiecznej sytuacji doszło kilka dni temu na przejeździe kolejowym w ciągu ulic Kórnickiej i Warszawskiej w Kostrzynie.

We wtorek rogatki na jedynym czynnym przejeździe w Kostrzynie były częściowo opuszczone i częściowo podniesione do góry. Kierowcy pomimo tego przejeżdżali przez przejazd. Na wiele brakowało, a mogłoby dojść do tragedii.

Przejazd na Kórnickiej w maju został zmodernizowany. Dlaczego więc doszło do takiej sytuacji? Okazuje się, że rogatki uszkodził kierowca ciężarówki.

– Nieostrożny kierowca ciężarówki zignorował czerwone pulsujące światło i wjechał na przejazd kolejowo-drogowy w momencie opadania rogatek. Rogatki zostały uszkodzone. Dyżurny, który stwierdził dewastację natychmiast wysłał na miejsce zespół techniczny i wdrożył dodatkowe procedury bezpieczeństwa, pociągi zwalniały do 20 km/h a maszyniści podawali dodatkowe sygnały dźwiękowe. We wtorek o godzinie 17:00, po godzinie od uszkodzenia, służby techniczne PLK przywróciły pełną sprawność urządzeń na przejeździe. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Nagranie zostanie przekazane policji, która podejmie decyzję o ewentualnym prowadzeniu dalszych czynności w tej sprawie – tłumaczy nam Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

W sytuacji, gdy przed przejazdem święcą się czerwone, pulsujące światła pod żadnym pozorem nie powinniśmy wjeżdżać na przejazd kolejowy.

– Pulsujące, czerwone światła ustawione przed przejazdem kolejowo-drogowym, bezwzględnie zabraniają wjazdu na skrzyżowanie torów z drogami. Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym kierowcy, zbliżając się do skrzyżowania torów z drogami, muszą także za każdym razem zachować szczególną ostrożność. Lekceważenie znaków, świateł i opadających rogatek to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. 98% zdarzeń to efekt brawury, nieostrożności i lekceważenia przepisów przez kierowców przekraczających tory – przekonuje Radosław Śledziński z Polskich Linii Kolejowych.

– Tylko w zeszłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały 1211 wniosków do policji w sprawie ukarania nieostrożnych kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego – dodaje Radosław Śledziński.

Bezpieczeństwo na przejazdach zwiększają żółte naklejki Polskich Linii Kolejowych. Już od ubiegłego roku oznaczone są nimi wszystkie przejazdy w Polsce. Prawie 28 tys. naklejek znalazło się na słupkach rogatek albo na wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja.

– Naklejki zawierają indywidualny numer przejazdu, numer alarmowy 112 oraz numer awaryjny. Pomagają w przypadku wystąpienia zagrożenia lub usterki na przejeździe. Tylko w tym roku z naklejki skorzystano już ponad 730 razy – podsumowuje Radosław Śledziński z Polskich Linii Kolejowych.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Marcin
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Jak radzą sobie Kostrzynianie po zlikwidowaniu dwóch przejazdów {SONDA ULICZNA}

ZOBACZ TAKŻE: Z trzech przejazdów został jeden. Z centrum Kostrzyna na południe można przejechać tylko Kórnicką

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

paź

08:00
Gmina Kostrzyn
Posiedzenie Komisji oświaty, kultury i sportu
► porządek obrad

20

paź

11:00
Sanniki
"Dzikie dziedzictwo" - spacer badawczy południową częścią Kasztelanii Ostrowskiej: grzyby
zbiórka na przystanku autobusowym w Sannikach

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

17:00
Kostrzyn
Capstrzyk - 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Kostrzyna, Nekli i okolic
▶️godz. 16.45 - zbiórka uczestników na placu przed SP 1 ul. Piasta
▶️godz. 17.00 - formowanie szyku i wymarsz Przem

25

paź

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących krew
w godz. 8:30-14:30

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: