Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyn: Rowerzyści nie mogą jeździć po chodniku ulicą Dworcową – "Dochodzi do kolizji z pieszymi" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyn: Rowerzyści nie mogą jeździć po chodniku ulicą Dworcową – "Dochodzi do kolizji z pieszymi"
18-07-2019 13:47   Janusz Ludwiczak
Policjanci z kostrzyńskiego komisariatu przypominają, że rowerzyści nie mogą jeździć po chodniku ulicą Dworcową w Kostrzynie.
– Rowerzyści, którzy poruszają się po chodniku na ulicy Dworcowej powodują utrudnienia w ruchu pieszym oraz uszkodzenia zaparkowanych pojazdów. Ponadto dochodzi do kolizji rowerzystów z pieszymi, wychodzącymi ze sklepów i urzędów – wskazuje asp. Tomasz Kasprzak.

Policjanci przypominają, że rowerzyści nie powinni jeździć po chodniku ulicą Dworcową w Kostrzynie.

– Prawo o Ruchu Drogowym w artykule 26 mówi jasno: "Kierującemu pojazdem zabrania się (…) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych". Rower to pojazd, to jeździć chodnikiem nie wolno, można go co najwyżej przeciąć. Jeżeli zostaniemy złapani na chodniku, grozi nam mandat za "naruszenie przez kierującego rowerem przepisów o korzystaniu z chodnika lub drogi dla pieszych" w wysokości 50 złotych – wskazuje asp. Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy: opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub gdy szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Rowerem można poruszać się po chodniku wyjątkowo, gdy warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła).


Komentarze (8)

22-07-2019 12:51:51
Jan
Najgorsze jest to, że słynny przystanek znajduje się w sąsiedztwie sklepu radnego Wojciechowskiego a reakcji nie ma żadnej. Sam radny dba o przystanek, bo przecież ustawił tam słoik na papierosy...
20-07-2019 22:02:54
Michal
A może by zająć się tymi alkusami z przystanku koło dziadka. Dzieci czekające na autokar za przystankiem A te pajace na lluziku obalają jedno za drugim. A najlepsze że te nasze gwiazdy z komisariatu przejeżdżając nawet nie reagują A widziałem nie raz taka sytuację bo zawoze dziecko do przedszkola. A co do tych rowerzystów. Zacznijmy od tego że te chodniki muszą być puste A nie jak przy ing
19-07-2019 13:36:48
Heniu
Za te pomysły dzielnicowy Kasprzak powinien otrzymać nagrodę 100 złotych na stulecie Policji i 1000 złotych na tysiąclecie Policji.
19-07-2019 05:48:21
Tomek
Jeżdżę bardzo dużo na rowerze i też popełniam błędy. Piasta też czasami jadę - myślę , że jest to ulica, która mogłaby być dla rowerów w dwie strony. Zgadzam się, że wszystko można robić żeby uniknąć kolizji ale jak tak będziemy myśleć jak Krzysztof M to dzwonek albo klakson wszystko rozwiąże - problem w tym, że piesi wchodzą nagle albo dzieciak, który idzie przy rodzicu nagle robi 3 kroki w bok - dzwonek już nic nie pomoże. I w takiej sytuacji usłyszałem, że to moja wina jak wyjechałem w dzieciaka bo mogłem drogą jechać.
18-07-2019 22:59:15
Mieszkaniec
Jak rowerzyści jeżdżą pod prąd ulica Piasta to też jakoś nikomu nie przeszkadza a jest to bardzo częste i to są rowerzyści w różnym wieku i pretensje że się jedzie prawidłowo samochodem . Może warto by było też się tym zająć
18-07-2019 22:32:20
Krzysztof M
Policjanci powinni zająć rowerzystami jadącymi ul. Warszawską, gdzie jest wydzielona droga dla rowerów. A propo pieszych, również ul. Warszawska chodnik dla nich przeznaczony ma ok. 0,5 m gdzie trudno się na tej szerokości się zmieścić zwłaszcza z wózkiem dziecięcym, nie mówiąc o mijaniu się. Będąc swego czasu w Niemczech, podobało mi się zachowani rowerzystów którzy jadąc chodnikiem lub wydzieloną częścią ( jak na Warszawskiej ) używają dzwonka, ostrzegając pieszych. U nas tego nie uświadczysz.
18-07-2019 17:37:48
Piter
Temat dotyczy rowerzystów ale hulajnogi w Kostrzynie to jakaś plaga. Dzieciaki jeżdżą po ulicach a to się do tego nie nadaje, na parkingu przy Tesco strach zaparkować samochód - może Policja nie będzie czekać aż dojdzie do jakiejś tragedii tylko zacznie zwracać uwagę, my mieszkańcy też powinniśmy zwrócić na to uwagę.
18-07-2019 15:13:26
MIESZKANIEC
Zacznijmy też karać pieszych spacerujących po drogach rowerowych tam też dochodzi do kolizji i jakoś nikt nie zwraca na to uwagi.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
16

gru

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

18

gru

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

19

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVII sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

27

gru

18:00
CZERLEJNO, kościół NMP Wniebowziętej, ul. Kostrzyńska 1
Obchody 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
- msza św. w kościele, przemarsz pod Obelisk Powstańców, odpalenie iluminacji świetlnej

31

gru

23:30
KOSTRZYN, Rynek
Sylwester - impreza z DJ i pokaz sztucznych ogni

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: