Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biegacze opanują Kostrzyn - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Biegacze opanują Kostrzyn
21-05-2019 07:23   Janusz Ludwiczak
2 czerwca już po raz siódmy odbędzie się bieg Kurdeszowa (Za)Dyszka.

7. Kurdeszowa (Za)Dyszka odbędzie się za niespełna dwa tygodnie, w niedzielę 2 czerwca. Biegacze będą mieli do pokonania dystans o długości 5 lub 10 kilometrów.

– W zawodach może wziąć udział do 500 zawodników, taki mamy limit osób. Wśród wszystkich biegaczy rozlosowany zostanie bon o wartości 1 tys. zł na wakacje, do tego najlepsi Kostrzyniacy otrzymają nagrody finansowe i bony o wartości od 250 do 500 zł. Ponadto każdy uczestnik otrzyma nie tylko pamiątkowy medal, ale również okolicznościowy kubek i koszulkę – powiedział Łukasz Szał z Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Zwycięzca biegu na dystans 10 km otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł, za drugie miejsce - 400 zł, a za trzecie - 300 zł. Z kolei osoba, która jako pierwsza dobiegnie do mety w biegu na dystans 5 km otrzyma nagrodę 300 zł (za 2 miejsce przewidziano 200 zł, za trzecie - 100 zł).

Równocześnie wraz z Kurdeszową (Za)Dyszką odbędzie się szósta edycja Indywidualnych i Drużynowych Otwartych Powiatowych Mistrzostw Strażaków Ochotniczej, Państwowej Straży Pożarnej i Policjantów w biegu na 10 km oraz piąta Biegu Samorządowca o Puchar Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

W tym roku zmieni się trasa biegów.

– Pierwsze zawody odbyły się w roku 2013. Przez siedem edycji dokonano szeregu zmian, w tym między innymi zmiany trasy (nowa dostępna na stronie), ponadto wprowadzono liczne dodatkowe kategorie w rywalizacji, a od 2015 roku odbywa się także bieg dla dzieci - Mini Kurdeszowa (Za)Dyszka – zaznacza Łukasz Szał.

Start i meta biegu znajdować będzie się na ulicy Powstańców Wielkopolskich w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Rady Europy.

Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Powstańców Wielkopolskich – rondo Wadyńskiego – Wrzesińska – Rynek – Poznańska – nawrót przy stacji paliw Orlen – Kościuszki – 20 Października – Braci Drzewieckich – Hallera – Poznańska – Półwiejska – Moniuszki – Kosynierów – Półwiejska – Warszawska – Średzka – Powstańców Wielkopolskich.


Map: Urząd Miejski w Kostrzynie

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w biegu na dystans 5 kilometrów będą mieli do pokonania jedno takie kółko, a uczestnicy biegu na dystans 10 kilometrów zrobią dwa takie pętle.

Zapisy do biegu przyjmowane są jeszcze do 27 maja. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów.

Z kolei 1 czerwca odbędzie się Mini Kurdeszowa (Za)dyszka, w którym wezmą udział dzieci i młodzież ze szkół z gminy Kostrzyn.

W ubiegłorocznej Kurdeszowej (Za)Dyszce wzięło udział w sumie 535 zawodników, z czego w biegu na dystans 5 km przebiegło 100 osób, a w biegu o długości 10 km wzięło udział 264 uczestników.


Komentarze (1)

21-05-2019 20:38:59
Teofil
O ktorej godzienie się zaczyna Mini Kurdeszowa (Za)dyszka ?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
16

gru

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

18

gru

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

19

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVII sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

27

gru

18:00
CZERLEJNO, kościół NMP Wniebowziętej, ul. Kostrzyńska 1
Obchody 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
- msza św. w kościele, przemarsz pod Obelisk Powstańców, odpalenie iluminacji świetlnej

31

gru

23:30
KOSTRZYN, Rynek
Sylwester - impreza z DJ i pokaz sztucznych ogni

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: