Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przejazd kolejowy w Paczkowie otwarty. Autobusy "486" znów dojeżdżają do Siekierek - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przejazd kolejowy w Paczkowie otwarty. Autobusy "486" znów dojeżdżają do Siekierek
11-05-2019 00:27   Janusz Ludwiczak
W piątek po interwencjach mieszkańców i urzędników otwarty został przejazd kolejowy w Paczkowie. Autobusy linii nr 486 znów dojeżdżają do pętli w Siekierkach Wielkich. Okazuje się, że przejazd został zamknięty nagle, a o utrudnieniach nic nie wiedziały urzędy gminy Swarzędz oraz Kostrzyn.

Przypomnijmy. Przejazd kolejowy w Paczkowie został nagle zamknięty w środę. Okazuje się, że o utrudnieniach nic nie wiedział swarzędzki ratusz.

– Urząd Miasta nie otrzymał wcześniej żadnych informacji od wykonawcy, a o zaistniałej sytuacji poinformowany został przez Sołtysa. Zarządcą drogi jest Zarząd Dróg Powiatowych, , a wykonawcą prac firma Torpol. Projekt organizacji ruchu został przygotowany przez firmę Dromo i nie był ani zatwierdzany, ani opiniowany przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Ze względu na brak informacji od wykonawcy, firmy projektowej oraz zarządcy drogi, nie było również możliwości przekazania wcześniej informacji mieszkańcom – poinformował Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

W związku z zamknięciem przejazdu kierowcy musieli jeździć objazdem przez drogę krajową nr 92, Kostrzyn i Skałowo. Kierowcy mogą jechać również przez Gowarzewo. Ponadto w związku z zamknięciem przejazdu autobusy linii nr 486 nie mogły dojeżdżać do pętli w Siekierkach Wielkich.

Po interwencjach urzędników i mieszkańców przejazd w Paczkowie został otwarty w piątek.

– My zajmujemy się tylko przygotowaniem tymczasowego oznakowania i zorganizowaniem objazdów. Roboty prowadzi firma Torpol. Zamknięcie tego przejazdu byłoby problematyczne, gdyż w niedzielę odbywają się komunie. W tej sprawie dzwonił również do mnie urząd gminy Kostrzyn. Wykonawca przyspieszył prace i mocno się sprężył, przejazd zostanie otwarty najpóźniej w piątek o godz. 18. Nie jest planowane ponowne zamykanie przejazdu – powiedziała portalowi InfoKostrzyn.pl Anna Pietrzak, z PPU Dromo.

– Przejazd został otwarty już w godzinach popołudniowych, wykonawca przyspieszył prace. Informacje o zamknięciu posiadał Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu i to zarządca drogi odpowiedzialny jest za dostarczenie informacji również urzędom. Jak widać ktoś tu zawinił. Rozważymy, by informacje o zamknięciu przejazdów były podawane bezpośrednio przez PLK – przyznał nam Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu zwala winę na wykonawcę, jednak informacja o zamknięciu przejazdu nie została przekazana do gminy Swarzędz.

– To prawda, że Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu zatwierdzał organizację ruchu (została zatwierdzona 6 maja). Wykonawca został w tym zatwierdzeniu zobowiązany do ustawienia tablic informacyjnych na tydzień przed zamknięciem. Na tablicach miała się znaleźć informacja o planowanym terminie rozpoczęcia i zakończenia robót. Wykonawca nie dochował tego obowiązku. Dzisiaj Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu wysłał pismo wzywające do przywrócenia ruchu oraz informujące, że droga została zamknięta niezgodnie z przepisami – powiedziała portalowi swarzedzki.pl Katarzyna Fertsch, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.


Fot: Siekierki Wielkie/fb (1), Janusz Ludwiczak (2)

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

09:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
VII Turniej Stowarzyszenia Walka Kostrzyn

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla poszkodowanych w wypadkach
w godz. 8:30-14:30

26

maj

13:00
Ługowiny
Festyn charytatywny dla Ignasia

14:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Odlew Poznań

Gmina Kostrzyn
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Na kogo oddasz głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Lista nr 1 – Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

Lista nr 2 – Wiosna Roberta Biedronia

Lista nr 3 – Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni

Lista nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 5 – Lewica Razem

Lista nr 6 – KWW Kukiz`15

nie wezmę udziału w eurowyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: