Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Oprowadzą po Kostrzynie i przedstawią wiele ciekawostek o mieście starszym od Poznania - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Oprowadzą po Kostrzynie i przedstawią wiele ciekawostek o mieście starszym od Poznania
10-05-2019 08:15   Janusz Ludwiczak
Kto był związany z Kostrzynem, jakie sekrety i mroczne historie kryje miasto – o tym będzie można przekonać się podczas sobotniego spaceru z przewodnikami z Grupy PoPoznaniu.pl.

Grupa przewodników poPoznaniu.pl tym razem zawita do Kostrzyna i oprowadzi zarówno mieszkańców jak i turystów.

"Kostrzyn, mimo że jest on oddalony od Poznania o około 20 km, należy jednak do powiatu poznańskiego. Jest to miasto, które funkcjonuje na zasadach gminy miejsko-wiejskiej. Miejscowość znana jest nam dzięki trzem ważnym arteriom komunikacyjnym takim jak droga krajowa nr 92 w kierunku Warszawy, droga ekspresowa S5 z węzła Poznań Wschód w kierunku Bydgoszczy oraz linia kolejowa Berlin — Warszawa. Jednak nie tylko węzły komunikacyjne świadczą o tym, że Kostrzyn jest tak wyjątkowy. Wbrew pozorom miasto to ma również bogatą historię np. już w 1251 r., czyli już dwa lata przed Poznaniem uzyskało prawa miejskie. Rynek miejski, mimo że jest oczywiście mniejszy od poznańskiego, również zawiera wiele ciekawych zabytków jak np. Bramę Cechową, pomnik pomordowanych osób walce o niepodległość, słup Światowida pokazujący kierunek na Ostrów Lednicki, czy znajdujący się niedaleko rynku zabytkowy kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Z Kostrzynem związanych jest wiele wybitnych osób jak np. urodzony w nim Stanisław Powalisz — słynny poznański twórca witraży kościelnych czy Ignacy Raczyński — prymas Polski, który przez pewien czas pełnił funkcję miejscowego proboszcza. Te i wiele innych historii można poznać podczas naszego spaceru" – zapowiadają organizatorzy.

Wycieczka odbędzie się w sobotę, 11 maja. Chętni mogą wybrać się na wycieczkę poranną o godz. 9:20 lub popołudniową o 15:20. Początek na dworcu kolejowym.

– Raz w roku organizujemy wycieczkę tematyczną "Sąsiedzi Poznania". Najpierw byliśmy w Owińskach, później odkrywaliśmy Puszczykowo, Murowaną Goślinę, Swarzędz a w roku ubiegłym Czerwonak. Teraz przyszedł czas na Kostrzyn. Grupa przewodników poPoznaniu.pl działa od 2012 r. 9 przewodników oprowadza po Poznaniu. Pokazujemy miasto z różnych perspektyw. Zajmowaliśmy się Niemcami w Poznaniu, szliśmy śladami Żydów, szukaliśmy wątków zakochanych, odkrywaliśmy ciekawe zakątki architektury, anegdoty i legendy – powiedział Piotr Ciesielski z grupy przewodników PoPoznaniu.pl.

W czasie porannej przechadzki będzie możliwość zwiedzania Izby Muzealnej. Wycieczka odbywa się w konwencji "free walking tour" - niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

11:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Niemiecka natura" - spotkanie z muzyką dla dzieci

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na hemofilię
w godz. 8:30-14:00

25

lut

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zimbabwe i Malawi są OK?" - spotkanie z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki Robertem Gondekiem

27

lut

10:30
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Dziadek do orzechów”

28

lut

18:00
TRZEK, świetlica wiejska
Warsztaty budowania domków dla ptaków
Zapisy: tel. 608 215 384 lub e-mail: info@trzek.pl

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: