Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Siedlcu pokażą Misterium Męki Pańskiej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Siedlcu pokażą Misterium Męki Pańskiej
13-04-2019 19:22   Janusz Ludwiczak
W niedzielę o godz. 15 przy kościele Św. Mikołaja w Siedlcu zaprezentowane zostanie Misterium Męki Pańskiej, w którym wystąpią mieszkańcy Siedlca, Siedleczka i Brzeźna.

Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w niedzielę palmową o godz. 15:00 na placu przed kościołem Św. Mikołaja w Siedlcu.

– W trakcie zeszłorocznej pielgrzymki do Górki Klasztornej ksiądz proboszcz otrzymał w prezencie od misjonarzy św. Rodziny album ze zdjęciami misteriów, które odbywają się tam w plenerze od roku 1982 r. Kilkakrotnie emerytowany proboszcz kostrzyńskiej fary ks. Lech Ludwiczak organizował wyjazdy dla parafian do Górki Klasztornej na to misterium w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.
Ks. Sławek zapalił się do pomysłu organizacji Misterium Męki Pańskiej na tle malowniczej okolicy wokół kościoła w Siedlcu. Napisał scenariusz i zaprosił do współpracy bardzo wielu parafian od młodzieży po osoby dojrzałe. Zorganizował ekipę kobiet szyjących stroje do misterium, zachęcił lokalnych pasjonatów jeździectwa konnego aby wraz ze swoimi końmi odegrali role żołnierzy rzymskich. Osoby śpiewające zostały poproszone o nagranie wybranych przez proboszcza pieśni. Przygotowania rozpoczęły się we wrześniu 2018 r, ale od kilku tygodni nabrały intensywności
– informuje Jadwiga Sękowska, organistka Parafii Św. Mikołaja w Siedlcu.

Osoby wybierające się na ten spektakl plenerowy proszone są o zostawienie samochodów albo pod cmentarzem w Siedlcu, albo po przeciwnej od kościoła stronie kładki.

O bezpieczeństwo widzów zadbają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźna.

Z kolei w niedzielę o godz. 19:30 Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w kościele farnym.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sie

16:00
Wiktorowo
Dzień mieszkańca
- animacje dla dzieci, konkursy, gry i zabawy, DJ i zabawa pod chmurką do północy

17:00
Węgierskie
Festyn rodzinny - animacje dla dzieci, zabawa taneczna DJ Mati, darmowy popcorn i wata cukrowa

26

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
"Bezpieczny rower" - znakowanie rowerów
w godz. 10:00-13:00

27

sie

20:15
Siekierki Wielkie
Malinowe lato: kino plenerowe

31

sie

Kostrzyn
Dożynki gminne

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz/spędziłeś(aś) swój urlop i wakacje?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: