Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza strajk nauczycieli - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rusza strajk nauczycieli
08-04-2019 00:51   Janusz Ludwiczak
Nie doszło do porozumienia rządu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych, którzy domagają się 30% podwyżek dla pracowników oświaty. W poniedziałek rozpocznie się strajk nauczycieli. Do strajku przystąpią pedagodzy ze szkół w Gułtowach, Iwnie oraz obu podstawówek w Kostrzynie, a także z Przedszkola Miejskiego.

Ostateczne rozmowy rządu ze związkami zawodowymi nauczycieli, które odbyły się w niedzielę wieczorem zakończyły się fiaskiem. Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych odrzuciły propozycję rządu, zakładającą 15% podwyżkę oraz rozpoczęcie rozmów o podwyższeniu pensum z 18 do 22 lub 24 godzin. Protestujący domagali się początkowo podwyżek w kwocie 1 tysiąca złotych dla każdego pracownika oświaty, jednak rząd nie spełnił postulatów. Związki zawodowe nauczycieli obniżyły żądania do 30% podwyżki rozłożonej w dwóch ratach - od stycznia i od września, co oznaczałoby podniesienie pensji od 700 do 900 złotych, co jednak nie chciał spełnić rząd PiS. Propozycję rządu przyjęła tylko "Solidarność".

Oznacza to, że w poniedziałek rozpocznie się strajk nauczycieli. Do akcji protestacyjnej przystąpią nauczyciele ze szkół podstawowych nr 1 i 2 z Kostrzyna, a także z Gułtów i Iwna.

"Szanowni Państwo! Zdecydowana większość nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie od 8 kwietnia br. przystąpi do strajku. W związku z tym nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zaplanowanych zajęć dydaktycznych. Prosimy o nieprzysyłanie dzieci do szkoły. Dla uczniów, którzy nie mogą mieć zapewnionej opieki w dniach od 8 do 9 kwietnia zorganizowaliśmy zajęcia świetlicowe w godzinach od 06:30 do 17:00. W dniu egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty, tj. od 10 do 12 kwietnia oraz od 15 do 17 kwietnia świetlica będzie nieczynna" – informuje Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy w Kostrzynie.

Pewne jest, że strajk nie odbędzie się w szkołach w Brzeźnie, Czerlejnie i Siekierkach. I w tych placówkach zajęcia lekcyjne będą odbywać się normalnie, jednak mogą być ograniczone od środy, gdyż nauczyciele ze szkół nie biorących udział w strajku mają być w komisjach egzaminacyjnych.

Zaplanowane od środy do piątku egzaminy gimnazjalisty i ósmoklasisty we wszystkich szkołach w gminie mają odbyć się planowo.


R E K L A M A

Komentarze (21)

13-04-2019 05:24:15
Krystyna 60 lat
Szlachta nauczycieli z Kostrzyna ma największe zarobki Wielkopolsce Jestem zszokowany 18 godzin w tygodniu mnóstwo premi. Mnóstwo dodatków urlopów i wcześniejsze emerytury. Gratuluję Panu odpowiada zajęć sportowych. Napewno się narobić. Ale totalna PO Kostrzyńskiej ma się i strajkują. Za robotę się wejście Apel do rządu RP potraktować ich kodeksempracy i likwidować kartę nauczyciela ..i wtedy dać podwyżkę.
12-04-2019 22:22:19
Mati
Nauczyciele z Kostrzyna pokazali teraz prawdziwą twarz, olali dzieci, ich naukę, egzaminy i koniec roku. Byle tylko samemu dostać to co się chce, a dzieci mieć za nic! Poziom trzeba pokazać a Wy niestety okazaliscie samo dno! Do tego nauczanie na bardzo niskim poziomie. Lekcje nudne jak całe grono pedagogiczne. Szczególnie przedmioty ścisłe bardzo niski poziom.
09-04-2019 21:15:06
Normalny pracownik
Kostrzyn zawsze był "czerwony"...
09-04-2019 19:15:46
gułtowianin
A ja popieram strajk nauczycieli. Skoro nie ma innej możliwości, trzeba strajkować. Po poczytaniu wiadomości i pooglądaniu telewizji można stwierdzić, że nie ma innej możliwości. Komentujący tutatj mogą to rozumieć albo nie. Mają prawo mieć inne zdanie. Nie powinni uogólniać i ubliżać.
09-04-2019 14:06:31
Tomasz
Dla tych co opluwają nauczycieli. Mam małe dzieci, nie krzyczę, nie narzekam, nie jestem nauczycielem, nie mam nikogo w rodzinie w zawodzie, muszę zająć się dziećmi, bo szkoła i przedszkole zamknięte. POPIERAM NAUCZYCIELI! Nauczyciel to zawód zaufania społecznego. Wiele można powiedzieć, ale najpierw należy postawić się na miejscu tych, którzy w czasie kiedy my pracujemy, zajmują się naszymi dziećmi. Podstawowa rola nauczyciela to edukowanie i wychowywanie, czuwanie w trakcie naszej pracy nad bezpieczeństwem uczniów, jest wiele tego. Czy ktoś kto ma taką odpowiedzialność powinien zarabiać mniej niż w popularnych marketach? W Niemczech nauczyciel jest szanowany, zarabia godnie, państwo dba o warunki, system oświatowy jest stabilny. W Polsce nauczycielom, co chwilę wprowadza się nowe rozwiązania. Czy Ty przychodzisz do pracy i szef codziennie zmienia reguły? Czy to dobrze wpływa na atmosferę, na wydajność, motywację. Zrozumcie są nauczyciele rożni, ale, zacznijmy szanować tą grupę. Kiedyś nauczyciel miał autorytet, wzbudzał respekt i tego sobie życzmy. POPIERAM NAUCZYCIELI
09-04-2019 07:37:52
Do Stary Kostrzyniak
VW nie strajkuje ? Co prawda wydarzenia z przed 2 lat. Ale warto sprawdzić informacje zanim coś głupiego się napisze.
09-04-2019 04:34:21
Kazimierz
Strajk kosztem dzieci. Pokazaliście swe prawdziwe oblicze. Trudno was nazwać nauczycielami. Nie macie wstydu.
08-04-2019 22:52:23
Stary Kostrzyniak
Do Basia Nie wiem co za blubry napisałaś w ostatnim wpisie, ale trzeba mieć kilka kierunków wykształcenia, i coś potrafić ,aby można było zmieniać pracę.
08-04-2019 22:48:00
Stary Kostrzyniak
Do Basia Nie kazałem iść do VV , ale do Banku i to Polskiego. Czytaj więc uważnie , a dopiero kontruj. A pracowników z VV nie obrażaj, bo pracują tam inżynierowie po Politechnice Poznańskiej, czyli lepszej uczelni niż być może licencjat w prywatnej szkole . Żadna praca nie hańbi, ale w VV nie strajkują, jak również w prywatnych szkołach, a tylko CI na karcie nauczyciela.
08-04-2019 22:29:02
Basia s
Bo jak się jest weź wykształcenia nikim to pracę można znaleźć wszędzie
08-04-2019 21:48:20
Stary kostrzyniak
Polaków nie dzielę ja ten podział każdy dokonuje sam prezentując swoje podejście do pracy. Byłem na bezrobociu, zarabialem mało, ale zawsze daną pracę wykonywaniem sumiennie, a jak mi nie odpowiadało to zmieniłem pracę, a przepracowalem ponad 40 lat. Sumiennie pracy nauczyłem swoje dzieci, które z tego powodu nie mają dzisiaj łatwo. A Ty nie strasz mnie, bym nie kroczył.Przezylem swoje życie tak że nie muszę oglądać się do tyłu.
08-04-2019 21:42:15
Basia S
a Ty idz pracować w volkswagenie bo taki jesteś mądry o czerwonych piszesz a dla niemca pracujesz. i muszisz weekend pracować. a twoje dzieci same sie nauczą wszystkiego weż L4 i siedzi ich ucz. bo rozumy wszystkie zjadłeś a żadnego nie wydaliłeś..... :) i od 12 lat zarabiasz 3500 bo Mistrz Cie nie docenia.. bo poprostu sie nie nadajesz zeby distać podwyżke, robisz jedno i to samo a nie wychodzisz za swoje obowiązki... bo zwyczajnie nie potrafisz. pozdrawiam Cie serdecznie
08-04-2019 21:23:23
Do stary kostrzyniak
Lewacy to takie słowo klucz w momencie kiedy radykał nie ma merytorycznych argumentów. Dzielenie na prawdziwych i tych nieprawdziwych Polaków to bardzo niebezpieczna droga, proszę nią nie kroczyć.
08-04-2019 21:23:20
Olaf
Jaki nauczyciel wie co to praca po 40 godzin tygodniowo. Praca w soboty i niedziele. A oni wakacje dwa miesiące ferie.. Mało?
08-04-2019 21:00:27
Stary Kostrzyniak
Basia S. wcale nie musisz się męczyć idź pracować do Banku za 3500 zł i codziennie będą Cię rozliczali , że za mało sprzedałaś. Nie zazdrość nikomu , bo Ci co mają więcej pracują po 12 i więcej godzin na dobę i mają tylko 26 dni wolnego w ROKU.
08-04-2019 20:56:41
Stary Kostrzyniak
Czerwonym(lewicowym) , bez zasad można być i w wieku 25 lat. Człowiek odpowiedzialny wyraża swoje niezadowolenie w cywilizowany sposób. A ZNP to nowocześni terroryści, którzy wzięli jako zakładników nasze dzieci, oraz tych nauczycieli , którzy są odpowiedzialni i mają zasady, ale boją się swoich kolegów. Zobaczcie , gdzie najmniej szkół strajkuje, to nie przypadek, bo tam mieszkają jeszcze POLACY, a u nas już tylko europejscy lewacy.
08-04-2019 19:05:36
Basia S
Człowiek się całe życie uczył a oni nas traktują jak nikogo kiedyś to nauczyciel mógł wszystko a teraz musi się męczyć z dziećmi nowobagackich co myślą że mogą wszystko bo tatuś na pieniądze i tylko czekać aż nam kosz wsadzą na głowę to rodzice będą bronić brajana bo on taki grzeczny w domu
08-04-2019 18:18:27
Do Stary Kostrzyniak
Argument o czerwoności w stosunku do osób 25 plus to faktycznie niezły odlot. Czerwoni to akurat teraz rządzą w naszym kraju tymi samymi propagandowymi metodami ????
08-04-2019 17:54:35
Brawo!
Brawo nauczyciele- pokażcie kolejnym pokoleniom że warto walczyć o swoją godność! Macie pęknę poparcie rodziców!
08-04-2019 15:08:12
byly uczen
zenujaco niski poziom nauczania, bo trzeba zarabiac na korepetycjach
08-04-2019 11:43:58
Stary kostrzyniak
Brawo dla nauczyciele z Brzeźno, Czerlejna i Siekierek.Wstyd za nauczycieli z Kostrzyna kompletny brak odpowiedzialnosci , ale cóż czerwoni nigdy nie byli odpowiedzialności.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

18:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
Wspólne kolędowanie

18

sty

09:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
VII Halowy Turniej Piłkarski Stowarzyszenia Walka Kostrzyn

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 9:30-14:00

20

sty

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie

25

sty

09:00
GUŁTOWY, hala sportowa, Szkoła Podstawowa, ul. Średzka 8
XII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy przyjmiesz/przyjąłeś księdza z kolędą?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: