Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jak najlepiej zaparkować auto? – na przystanku autobusowym - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Jak najlepiej zaparkować auto? – na przystanku autobusowym
12-02-2019 05:40   Janusz Ludwiczak
Czasami brakuje wolnych miejsc postojowych. Chcemy zaparkować auto jak najbliżej punktu docelowego. Jednak czy samochód należy zostawiać na przystanku autobusowym? Jeden z kierowców pozostawił swoje auto w zatoce na ul. Poznańskiej, gdzie zatrzymują się aż trzy autobusy Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej oraz busiki MarcoPolo dojeżdżające do Wrześni i Słupcy.

Co prawda samochód nie został zaparkowany na środku zatoki przystankowej, jednak autobusy mogły mieć problem z wjazdem. Na przystanku przy ul. Poznańskiej, naprzeciwko Biblioteki zatrzymują się autobusy trzech linii Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej (nr 460, 461 i 465) oraz busiki Marco Polo jadące z Poznania i Swarzędza w kierunku Wrześni i do Słupcy.

Zgodnie z taryfikatorem mandatów za postój na przystanku z zatoką - na całej jej długości, a także w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy przystankowej grozi mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Mistrz parkowania przy rondzie Wadyńskiego

ZOBACZ TAKŻE: Problemy kostrzyńskiej komunikacji

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (9)

04-03-2019 08:35:48
Ja
Tak sobie siedzę i myślę, że każdy z nas, który się tutaj wypowiada i posiada prawo jazdy, albo nie posiada, ale jest/był pasażerem, powinien najpierw zadać sobie samemu pytanie i na nie odpowiedzieć... czy za każdym razem parkuje tak jak tego prawo wymaga?!
22-02-2019 21:01:04
Mona
Należało by również wspomnieć o ulicy Wrzesińskiej okolice przedszkola , gdzie rodzice bezmyślnie wysiadają i wsiadają do aut z dzieci oraz nieco dalej firmy chyba drukarskiej , gdzie mercedes i audi parkują od 8 do 16 CO DZIENNIE - MIMO ŻE WCZEŚNIEJ JEST ZNAK ZATRZYMYWANIA SIĘ I POSTOJU na jezdni mamy podwójną ciągłą
19-02-2019 19:40:39
lolek
A może policja zwrocilaby by w końcu uwagę na panów którzy upodobali sobie picie alkoholu na przystanku na ul. Poznańskiej. Dzieci i inni podrozni czekający na autobus nie mają gdzie się schować w deszczowe dni bo pod wiatą trwają libacje. Słownictwo tez nie jest przeznaczone dla dzieci.Trochę słaba promocja Kostrzyna.
14-02-2019 17:54:42
Kusy
Teraz policja ma nowe auto to siedzieć będą więcej godzin za przejazdem kolejowym to ich robota A obok panów policjantów z wyjazdu w Grunwaldzka seryjnie w dzień w dzień auto zostawia wyjazd ,niestety to chyba nie interesuje.. Patologia braku zainteresowania Innymi problemami opisanymi w komentarzach..0
14-02-2019 17:04:59
Zdzich
Kostrzyn pełen jest takich parkingowych patologii.Radziłbym władzom naszego miasta więcej słupków odgradzających chodnik od jezdni.Chodnik dla ludzi, zatoka dla autobusu,jezdnia dla aut.Karać i jeszcze raz karać,do skutku...
13-02-2019 08:14:13
Marcin
Takie rzeczy dzieją się pod sklepem radnego Wojciechowskiego. Może czas coś z tym zrobić? Sam radny pewno nic nie zrovi bo przecież klienci nie będą mieli gdzis parkować.
12-02-2019 20:08:05
Pat
Parkowanie w tej zatoce to normalka dla klientów sklepu :) czego można oczekiwać po policji skoro auta w całym Kostrzynie można spotkać zapakowane na przejściach dla pieszych, tuż przy przejściach albo tak że trudno przejść z wózkiem, ciekawe ile mandatów wystawiają za złe parkowanie? Może to temat do zgłębienia i zawstydzenia naszych policjantów którzy otrzymują nagrody za najlepszy komisariat:)
12-02-2019 12:26:19
M
To samo na Kościuszki... śmiech na sali, że nic z tym nie robicie!
12-02-2019 11:47:35
Piotras
Problem z źle zaparkowanymi samochodami istnieje w naszym mieście od kilku lat. Idealny przykład to ulica dworcowa, gdzie ludzie potrafią parkować auta nawet na przejściu dla pieszych. Do dzisiaj jestem zdziwiony, że nikt tam nie został potrącony bądź nie został zabity. Może nasza policja by w końcu się zajęła tym problemem?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wenezuela - kraj utracony" - spotkanie z podróżniczką Renatą Matusiak

21

lut

11:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Niemiecka natura" - spotkanie z muzyką dla dzieci

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na hemofilię
w godz. 8:30-14:00

25

lut

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zimbabwe i Malawi są OK?" - spotkanie z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki Robertem Gondekiem

27

lut

10:30
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Dziadek do orzechów”

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: