Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ignacewo: Radna deklaruje pomoc, będzie spotkanie burmistrza z mieszkańcami - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ignacewo: Radna deklaruje pomoc, będzie spotkanie burmistrza z mieszkańcami
07-02-2019 05:34   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy stanu drogi ulicy Ignacewo. Po naszej publikacji sprawą zainteresowała się radna Beata Jankowiak. W poniedziałek odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Ignacewa m.in. z burmistrzem.

We wtorek pisaliśmy o kolejce szambiarek w Ignacewie, ale również stanie drogi. Więcej w artykule: Kolejka szambiarek na Ignacewie.

– Czy tak można parkować na drodze, nawet na zakręcie, nie idzie przejechać. Samochody błotem zawalają drogę – zaalarmował nas Czytelnik, Marcin Nitsche.

– Tak jest często przy komunalce. Rozumiem, że to już jest za miastem. Samochody parkują z każdej strony i tak jest stale. Ciężko jest wyminąć się, bo za wąsko. Na dodatek samochody błotem drogę rozwalają, nie idzie czystym autem przejechać, ciężko też przejść pieszo, często idę z synem na spacer – uważa Marcin Nitsche.

Również inni nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na problem fatalnego stanu drogi na Ignacewie.

– Ta sytuacja tam jest notoryczna. Nie wspomnę o śmietnikach na zewnątrz które tam stoją (jakby nie mogły być za bramą, miejsca mają mnóstwo), ale nikt nic sobie nie robi. Dzieci chodzą do szkoły cali w błocie. Tego chodnika jak nie było tak nie ma. Czy w tej kadencji się doczekamy? Wszystko wszędzie jest robione oprócz Ignacewa...a tam też mieszkają ludzie... – napisała na naszym profilu Ania Banaszak.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się już z Zakładem Komunalnym, który niebawem ma przesłać nam odpowiedź. Tymczasem po naszej publikacji sprawą zainteresowała się radna Beata Jankowiak.

– W sprawie Ignacewa jest wiele zaległości. Moi poprzednicy zaniedbali ten okręg. Byłam u mieszkańców, znam ich "palące" problemy. Poprosiłam burmistrza o spotkanie. Będziemy do dyspozycji mieszkańców – pisze do nas Beata Jankowiak, radna Gminy Kostrzyn.

– W ubiegłym roku, zaraz po wyborach złożyłam wniosek o drogę i chodnik. Rozmawiałam z panami Burmistrzami oraz radnymi, przekazałam "palący problem". Na dzień dzisiejszy są opracowywane projekty od strony wykonawczej. Na pewno będę monitorowała tą sprawę. Byłam u Państwa w Ignacewie jestem świadoma problemu. Szkoda, że nikt o mieszkańcach Ignacewa nie pamiętał przez tyle lat – dodaje radna Beata Jankowiak.

W najbliższy poniedziałek, 11 lutego o godz. 17:30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Dworcowej w Kostrzynie odbędzie się w tej sprawie spotkanie dla mieszkańców Ignacewa, na które został zaproszony burmistrz.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Marcin Nitsche
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Kolejka szambiarek na Ignacewie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - FAS KS Fałkowo

23

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XII sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

wrz

Siekierki Wielkie
Rowerowy raj sąsiedzki szlakiem drewnianych kościołów: Siekierki - Czerlejno - Gułtowy - Siekierki

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert „Danuta, mężczyźni i żart” (piosenki Danuty Rinn) w wykonaniu Rafała Piechoty i Beaty Lerach
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 23.09. od godz. 8:00 w MGOK

[ wszystkie ]

Sonda
Ile kosztowała Cię szkolna wyprawka?

Przynajmniej 500 złotych

Od 500 do 800 złotych

Między 900 a 1000 zł

Powyżej 1000 zł

Na szczęście moje dzieci nie chodzą już do szkoły

Nie mam dzieci, sprawa mnie nie dotyczy


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: