Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkolna biblioteka w Brzeźnie otrzymała ponad tysiąc tomów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Szkolna biblioteka w Brzeźnie otrzymała ponad tysiąc tomów
10-02-2020 16:41   Janusz Ludwiczak
Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski przekazał ponad 1100 książek zebranych przez mieszkańców Poznania i aglomeracji oraz przedsiębiorców dla biblioteki szkolnej w Brzeźnie. Wśród przekazanych książek znalazły się nie tylko szkolne lektury, ale również słowniki czy beletrystyka.

Poseł Bartłomiej Wróblewski zorganizował zbiórkę książek dla biblioteki Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Brzeźnie po tym, jak odwiedził placówkę pod koniec poprzedniego roku szkolnego.

– W czerwcu, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego spotkałem się z dyrekcją i nauczycielami szkoły w Brzeźnie, pytałem czy szkole można jakoś pomóc. Pan dyrektor powiedział, że brakuje książek, a szkoła nie ma środków na zakup lektur, słowników. Postanowiłem zorganizować zbiórkę, która przekroczyła nasze oczekiwania. Poznaniacy i mieszkańcy, a także przedsiębiorcy naszej aglomeracji przekazali łącznie ponad 1100 tomów – powiedział Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

– Takie małe szkoły wiejskie również są potrzebne. Tutaj kształtuje się tożsamość lokalnej wspólnoty. Szkoła w Brzeźnie istnieje od wielodziesięcioleci. Tu są rubieża aglomeracji poznańskiej. Jestem wdzięczny poznaniakom, że wsparli tak małą wiejską szkołę – dodaje poseł Bartłomiej Wróblewski.

Biblioteka w Brzeźnie ma być dostępna nie tylko dla uczniów szkoły, ale również mieszkańców całego sołectwa i okolic.

– Każde dziecko będzie miało swój egzemplarz lektury omawianej w klasie. Było z nami konsultowane, jakich brakuje tytułów i pozycji. Mamy również kilka książek dla dorosłych. Chciałabym, by biblioteka była dostępna również dla mieszkańców Brzeźna i okolic, by nie musieli oni dojeżdżać do Kostrzyna. Często od absolwentów dostaję zapytania telefoniczne czy mailowe, czy posiadamy poszczególne tytuły – wskazuje Violetta Nowak, nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Brzeźnie.

Teraz bibliotekę czeka dużo pracy.

– Każdą książkę trzeba będzie wpisać dwukrotnie do księgozbioru – najpierw w księgę papierową, a potem do katalogu internetowego – podsumowuje Violetta Nowak.


R E K L A M A

Komentarze (4)

15-02-2020 20:36:35
nick
Szkoda tylko ,że dyrektor szkoły sprzedał się za garść srebrników pisiorom,ale cóż się nie zrobi aby utrzymać stanowisko....
14-02-2020 19:05:16
Potejtoł
A szkoda po gruntowna lektura tego periodyku zarówno posłowi Wróblewskiemu jak i całemu jego obozowi mogłaby wyjść tylko na dobre.Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś że przyczyną wszelkiego zła na świecie jest niewiedza,pasuje jak ulał do tej sytuacji.Pan poseł nie narażałby się wtedy na zarzuty o,ekhm... bezrefleksyjność w swoich opiniach i działaniach.
13-02-2020 23:26:32
Polak
Niestety egzemplarza konstytucji nie było, ponieważ lotna brygada opozycji, która miała dokonać wręczenia, w tym czasie realizowała ważniejsze zadania w Pucku i Wejherowie!
12-02-2020 23:00:56
Potejtoł
A egzemplarz Konstytucji RP dla pana posła też się znalazł?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

lut

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie Komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

20

lut

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wenezuela - kraj utracony" - spotkanie z podróżniczką Renatą Matusiak

21

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na hemofilię
w godz. 8:30-14:00

25

lut

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zimbabwe i Malawi są OK?" - spotkanie z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki Robertem Gondekiem

28

lut

18:00
TRZEK, świetlica wiejska
Warsztaty budowania domków dla ptaków
Zapisy: tel. 608 215 384 lub e-mail: info@trzek.pl

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: