Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

50 dni po wyborach wciąż zachęcają do głosowania - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
50 dni po wyborach wciąż zachęcają do głosowania
30-11-2019 22:32   Janusz Ludwiczak
Nawet 500 złotowy mandat grozi komitetom wyborczym za nie usunięcie w terminie banerów czy plakatów wyborczych. W dalszym ciągu w wielu miejscach wciąż wiszą materiały kandydatów i już wybranych polityków.

Jak już informowaliśmy komitety wyborcze miały 30 dni od wyborów na zdjęcie wszelkich reklam, ogłoszeń i plakatów wyborczych. Czas na zdjęcie materiałów wyborczych był zatem do 12 listopada. W ubiegłą niedzielę informowaliśmy o tym, że na ul. Piasta przy kostrzyńskim targowisku wiszą banery wyborcze kilku kandydatów: Jakuba Mierzejewskiego - "jedynki" Konfederacji, Waldego Dzikowskiego - nowowybranego posła Koalicji Obywatelskiej, Agnieszki Ziółkowskiej - kandydatki Lewicy czy Szymona Szynkowskiego vel Sęk - posła PiS i wiceministra spraw zagranicznych. Z kolei plakaty wyborcze Szymona Szynkowskiego vel Sęka, sekretarza stanu ds. Polonii, polityki europejskiej, dyplomacji publicznej oraz konsularnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych wiszą pod sołeckimi tablicami informacyjnymi m.in. w Brzeźnie. Materiały te zostały rozwieszone najprawdopodobniej bez zgody gminy i zarządcy drogi.

W sprawie plakatów wyborczych, które już powinny zniknąć skontaktowaliśmy się z kandydatami i komitetami wyborczymi.

Najszybciej zareagowała Agnieszka Ziółkowska, która startowała z ostatniego miejsca Lewicy.

– Dziękuje za informacje. Parokrotnie jeździłam po okręgu sprzątając po sobie plakaty. Ponieważ nie ja je rozwieszałam, nie znam wszystkich lokalizacji, dlatego prosiłam i poinformowanie jeśli gdzieś jeszcze plakaty wiszą. Dziękuje Panu za sygnał. Banery zostały posprzątanie. Przepraszam najmocniej mieszkańców Kostrzyna – odpisała nam Agnieszka Ziółkowska.

Odpowiedział nam również Jakub Mierzejewski, "jedynka" Konfederacji.

– Dziękuję za informację. Przekażę działaczom z Kostrzyna żeby zdjęli – powiedział Jakub Mierzejewski, kandydat do Sejmu z listy Konfederacja.

Jednak mimo to w dalszym ciągu plakaty Jakuba Mierzejewskiego wiszą na płocie przy kostrzyńskim targowisku, a także na ulicy Warszawskiej przy pętli autobusowej i dworcu kolejowym.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się również z posłem Koalicji Obywatelskiej Waldym Dzikowskim oraz wiceministrem Szymonem Szynkowskim vel Sęk. Zapytanie skierowaliśmy przez facebooka oraz na oficjalny sejmowy e-mail. Odpowiedzi do tej pory nie otrzymaliśmy.


Komentarze (1)

30-11-2019 23:12:10
Wyborca
Kazdemu po 500 zł od plakatu przecierz premier szuka kasy to niech bedzie sprawiedliwie ,a nie tylko biednych karać

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

17:00
SIEKIERKI, Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich ul. Karalusa 1
Kiermasz świąteczny - rękodzieło, domowe wypieki i jasełka

16

gru

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

18

gru

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

19

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVII sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

27

gru

18:00
CZERLEJNO, kościół NMP Wniebowziętej, ul. Kostrzyńska 1
Obchody 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
- msza św. w kościele, przemarsz pod Obelisk Powstańców, odpalenie iluminacji świetlnej

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: