Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Godoli po naszymu" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Godoli po naszymu"
15-11-2019 18:49   Janusz Ludwiczak
Co to są blubry, dudki, klejdry czy mantel – to wiedzieli uczestnicy konkursu gwary poznańskiej "Godojmy po naszymu", który odbył się w ramach obchodów 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Brzeźnie.

W ubiegły piątek, 8 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Brzeźnie odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski Gwary Poznańskiej "Godojmy po naszymu".

– Uczniowie, laureaci eliminacji szkolnych zaprezentowali publiczności popularne wiersze w wersji "poznańskiej", pokazując, jak wspaniale radzą sobie z językiem regionu. Również publiczność zdała egzamin, odgadując bez problemu znaczenia wyrazów ze scenografii. Do komisji oceniającej wystąpienia zaproszeni zostali bezstronni jurorzy: Kazimierz Matysek - regionalista oraz Krystyna Jagodzińska, ceniona polonistka z Nekli – wyjaśnia Violetta Nowak, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Brzeźnie.

W kategorii klasy 4-6 pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Bartkowiak z SP Kostrzyn, a drugie Bartosz Sroczyński z SP Siekierki. W kategorii klasy 7-8 nagrody otrzymali: Martyna Obarska z Brzeźna, Dominika Fot z SP 2 Kostrzyn oraz Magdalena Stachowiak z Czerlejna.

Po rozstrzygnięciu konkursu gwarowego odbyła się uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas której uczniowie przygotowali program artystyczny, a punktualnie o godz. 11:11 jak cała Polska zaśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

W sumie hymn Polski w piątek, 8 listopada o godz. 11:11 zaśpiewało 4 121 529 uczniów i 405 399 nauczycieli z 20 475 szkół w całej Polsce. w ramach akcji "Szkoła do hymnu", która jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji "Rekord dla Niepodległej". Wtedy wzięło w niej udział ponad 5 milinów uczniów i nauczycieli.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie słuchu dla osób po 40. roku życia
- Słuchobus, w godz. 9:00-14:00

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zimbabwe i Malawi są OK?" - spotkanie z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki Robertem Gondekiem

27

lut

10:30
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Dziadek do orzechów”

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XIX sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

lut

18:00
TRZEK, świetlica wiejska
Warsztaty budowania domków dla ptaków
Zapisy: tel. 608 215 384 lub e-mail: info@trzek.pl

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: